Plus: nowe urządzenia z obsługą 5G i dedykowane oferty

Plus: nowe urządzenia z obsługą 5G i dedykowane oferty

Informując o komercyjnym udostępnieniu sieci 5G, operator sieci Plus poinformował, że wkrótce pojawi się więcej urządzeń dostosowanych do pracy w tej technologii oraz dedykowane im oferty abonamentu. Słowa dotrzymał, dlatego właśnie poznaliśmy dwa kolejne urządzenia ze wsparciem dla sieci najnowszej generacji.

Ciekawy smartfon i wszechstronny router

Kolejnym smartfonem w ofercie Plusa, którego posiadacze będą mogli korzystać z dostępu do sieci 5G jest Motorola Edge. Napędzany przez procesor Qualcomm Snapdragon 765 smartfon posiada wyświetlacz o przekątnej 6,7 cala, zagięty z obydwu stron pod kątem niemal 90 stopni, co na żywo prezentuje się niezwykle efektownie.

Motorola Edge fot. Plus
Motorola Edge fot. Plus

Do sprzedaży trafi również router Huawei 5G CPE Pro 2, który poza dostępem do sieci 5G wspiera najnowszy standard bezprzewodowej sieci lokalnej – WiFi 6.

Plus: nowe taryfy z dostępem do 5G

Nowe urządzenia dodawane będą do abonamentów dedykowanych korzystaniu z 5G. Obecnie, w ramach okresu promocyjnego, z dostępu do sieci 5G mogą korzystać wszyscy klienci ofert abonamentowych Plusa, jednak po jego zakończeniu wymagane będzie posiadanie specjalnej taryfy. Rozwiązania, w których dostępne są Motorola Edge oraz Huawei 5G CPE Pro 2 zapewniają dostęp do 5G przez cały okres trwania umowy.

W przypadku routera rekomendowany abonament kosztuje 70 zł miesięcznie (po rabacie za fakturę elektroniczną) i zawiera w sobie 100 gigabajtów transmisji danych. Do tej kwoty należy doliczyć ratę za sprzęt, dla przykładu, 55,50 zł w przypadku okresu spłaty wynoszącego 36 miesięcy. Oznacza to, że łączny koszt dostępu do sieci 5G (abonament + sprzęt) wyniesie 125,50 zł. Oferta obejmuje zarówno klientów indywidualnych jak i firmowych.

Huawei 5G CPE Pro 2 fot. Plus
Huawei 5G CPE Pro 2 fot. Plus

Koszt zakupu Motoroli Edge dla klientów indywidualnych to 299 zł na start i np. 36 rat po 75 zł. Do tego należy doliczyć koszty abonamentu. Za 70 zł miesięcznie (po rabacie za fakturę elektroniczną) abonent otrzyma nielimitowane rozmowy, SMSy, MMSy do wszystkich w Polsce i w roamingu na terenie UE oraz 120 minut na połączenia międzynarodowe. Abonament obejmuje również jedną z usług w cenie: Tidal, HBO GO albo Ipla Sport Premium. Może dziwić wielkość dostępnej paczki danych, która w tym abonamencie wynosi zaledwie…24 gigabajty. Jak na możliwości 5G, zdecydowanie za mało. Co ciekawe, taryfa za 75 zł miesięcznie zapewnia abonentowi dostęp do paczki danych o wielkości 72 GB.

Abonamenty 5G objęte są programem smartDOM. W jego ramach do głównej oferty można dołączyć 3 kolejne karty SIM z takim samym abonamentem głosowym (lub internetowym z pakietem 100 GB). Każda dodatkowa karta objęta jest zniżką w wysokości 25 zł.

Plus przygotował również ofertę dedykowaną firmom, w tym w wariancie smartFIRMA.

Tanio (niestety) nie jest

Abonamenty proponowane przez sieć Plus oraz ceny urządzeń nie wydają się być szczególnie atrakcyjną ofertą, zwłaszcza biorąc pod uwagę obecnie niewielki zasięg sieci 5G tego operatora. Mamy nadzieję, że wraz z rozwojem infrastruktury, pojawią się również inne, ciekawsze oferty zakupu sprzętu i dostępu do sieci.