telewizor Xiaomi Mi TV 5X
Xiaomi Mi TV 5X (źródło: Xiaomi)

Nowe telewizory Xiaomi Mi TV 5X (4K) debiutują na rynku

Telewizory Xiaomi cieszą się ogromną popularnością wśród użytkowników w Chinach, ale producent z powodzeniem podbija też inne rynki na całym świecie. Jego najnowszym orężem w walce o klienta jest rodzina Xiaomi Mi TV 5X.

Specyfikacja Xiaomi Mi TV 5X

Najnowsza rodzina telewizorów Xiaomi składa się z trzech modeli: z 43-, 50- i 55-calowym ekranem. We wszystkich przypadkach jest to matryca o rozdzielczości 4K 3840×2160 pikseli ze standardowym odświeżaniem obrazu z częstotliwością 60 Hz. Producent nie wspomina nic o technologii OLED, zatem najprawdopodobniej zastosowano tu wyświetlacz LCD.

Producent deklaruje, że za wysoką jakość wyświetlanego obrazu zadba silnik Vivid Picture Engine 2, który poprawia kolory, kontrast i nasycenie, a także w czasie rzeczywistym automatycznie dopasowuje jasność. Ponadto nie zabrakło też technologii Dolby Vision, która ma zapewnić wierne odwzorowanie koloru i kontrastu oraz obsługi HDR10+, HDR10 i HLG. Z kolei w lepszym przedstawieniu dynamicznych scen pomoże autorski silnik MEMC w Reality Flow.

Według deklaracji Xiaomi, telewizory z serii Xiaomi Mi TV 5X zapewniają wsparcie dla 94% przestrzeni kolorów DCI-P3 i wyświetlają 1,07 mld różnych barw. Producent chwali się też, że ekran otaczają bardzo wąskie ramki, a współczynnik screen-to-body ratio dochodzi do nawet 96,6%.

telewizor Xiaomi Mi TV 5X
Xiaomi Mi TV 5X (źródło: Xiaomi)

Oprócz wysokiej jakości obrazu, telewizory z serii Xiaomi Mi TV 5X mają również zapewnić nie mniej dobry dźwięk. Zadbają o to głośniki stereo o mocy 40 W (w wersjach 50″ i 55″) lub 30 W (w modelu 43″) wraz z Dolby Atmos i DTS-HD. Jednocześnie nie potraktowano po macoszemu kwestii wydajności – płynne działanie zagwarantują czterordzeniowy, 64-bitowy procesor (4x ARM Cortex-A55) i 2 GB RAM. Do tego na pokładzie jest system Android TV 10 z interfejsem PatchWall i 16 GB pamięci na aplikacje.

Skoro Xiaomi Mi TV 5X pracuje na Android TV, naturalnie można obsługiwać go za pomocą Asystenta Google – użytkownik może mówić wprost do telewizora, który dysponuje wbudowanym mikrofonem. Oczywiście może również to robić z użyciem pilota. Do tego ma do dyspozycji też wbudowany Chromecast.

Cena Xiaomi Mi TV 5X

  • Mi TV 5X 43″ – 31999 rupii (równowartość ~1680 złotych),
  • Mi TV 5X 50″ – 41999 rupii (~2200 złotych),
  • Mi TV 5X 55″ – 47999 rupii (~2500 złotych).

Na tę chwilę seria Xiaomi Mi TV 5X będzie dostępna wyłącznie w Indiach.