Przystawka do telewizora z Google Duo ułatwia komunikację, ale ma też potężny mankament
fot. Mecool

Przystawka do telewizora z Google Duo ułatwia komunikację, ale ma też potężny mankament

Mecool Now to przystawka do telewizora z systemem Android TV, jakich wiele. Z jednym wyjątkiem: potrafi obsługiwać Google Duo! Niestety, ma też bardzo istotny brak, z powodu którego większość zrezygnuje z zakupu.

Rozmowy z najbliższymi z wykorzystaniem tak dużego ekranu, jak ten w domowym telewizorze, mogą przynieść nową jakość w komunikacji na odległość, zwłaszcza w tych trudnych czasach, kiedy zmuszeni jesteśmy do minimum ograniczać kontakty twarzą w twarz. Pomóc w tym postanowili twórcy przystawki do telewizora, nazwanej Mecool Now. To urządzenie, w przeciwieństwie do wielu podobnych, wyróżnia się jednym, ale bardzo istotnym szczegółem – ma wbudowaną kamerę i zainstalowaną aplikację Google Duo!

Mecool Now – obowiązkowy dodatek do telewizora?

Charakterystyczna przystawka z wyglądu przypomina nieco kontroler do poprzedniej generacji konsoli Microsoft Xbox – Kinect. Wszystko dlatego, że podobnie jak tamto urządzenie, umieszcza się ją nie na półce obok telewizora, a na jego górnej ramce. Mecool Now wyposażona jest w kamerkę z fizyczną przysłoną, gwarantującą zachowanie prywatności oraz dedykowany przycisk umożliwiający odebranie rozmowy.

Dedykowany przycisk aktywujący Google Duo pojawił się również na pilocie zdalnego sterowania. Niestety, pojawił się tam kosztem innego, niezwykle istotnego w ostatnich czasach przycisku, co zwiastuje spore ograniczenie w użytkowaniu przystawki. Mecool Now nie wspiera Netflixa.

Mecool Now fot. Mecool
Mecool Now fot. Mecool

Przystawka bez Netflixa? A komu to potrzebne?

W zamian za możliwość korzystania z Google Duo na dużym ekranie, tracimy dostęp do jednej z najpopularniejszych platform z filmami i serialami. Czy w takiej sytuacji zakup Mecool Now ma sens? Nieco inaczej sytuacja wygląda tam, gdzie oficjalnie dostępna jest platforma Disney+. Ta, razem z HBO Max i Amazon Prime Video sprawia, że brak Netflixa przestaje być aż tak mocno odczuwalny. W Polsce, niestety, nie możemy korzystać ani z HBO Max, ani Disney+.

Mecool Now fot. Mecool
Mecool Now fot. Mecool

Chętni mogą zamówić Mecool Now bezpośrednio ze strony internetowej producenta. Jej cena, w przypadku wysyłki do europejskiego odbiorcy, to obecnie 121 euro.