Puls Życia - opaska z ubezpieczeniem od AXA i Comarch pomoże w sytuacjach zagrożenia życia
fot. Pixabay

Puls Życia – opaska z ubezpieczeniem od AXA i Comarch pomoże w sytuacjach zagrożenia życia

W ofercie działającego na polskim rynku ubezpieczyciela AXA, pojawiło się ubezpieczenie na życie Puls Życia. Jego integralnym składnikiem jest inteligentna opaska, która pomoże uzyskać pomoc w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.

Niewielka opaska, wiele możliwości

Opracowana przez Comarch Healthcare opaska pozwala na zdalną opiekę nad osobą potrzebującą – najczęściej chorą lub starszą. Urządzenie wyposażone zostało w pulsometr, dzięki czemu, gdy tętno noszącego spadnie poniżej ustalonej wartości, opaska automatycznie powiadomi centrum alarmowe. Posiada również wbudowany GPS pozwalający szybko ustalić miejsce przebywania monitorowanej osoby oraz kartę SIM, dzięki czemu łączność z opaską pozostaje niezależna od domowej sieci bezprzewodowej.

Na froncie opaski Puls Życia umieszczono jedynie trzy przyciski, z których każdy służy do innego, ważnego zadania. Położony najwyżej, czerwony przycisk SOS łączy z centrum alarmowym w celu wezwania pomocy. Nieco niżej umieszczono przycisk żółty – do kontaktu ze wsparciem technicznym, oraz zielony, do odbierania połączeń. Nie zabrakło również funkcji wykrywania ruchu (pozwala na weryfikację, czy opaska jest noszona) oraz głośnika i mikrofonu do prowadzenia rozmów bez korzystania z zestawu głośnomówiącego.

Ubezpieczenie Puls Życia opaska
fot. AXA

Obsługa przez centrum alarmowe, czy to w przypadku automatycznego nawiązania połączenia, czy ręcznego, z inicjatywy noszącego, polega na zweryfikowaniu sytuacji i przeprowadzeniu wywiadu medycznego. Każdorazowo to pracownik centrum decyduje o tym, czy do osoby monitorowanej należy wezwać służby ratownicze. Jak przekonuje przedstawiciel Comarch, takie sytuacje wcale nie należą do rzadkości:

W zeszłym roku współpracowaliśmy z siedmioma centrami zdalnej opieki medycznej. I  ratownicy medyczni tylko jednego z tych centrów kontaktowali się z podopiecznymi ponad 22 tysiące razy. Niemal 80 interwencji zakończyło się wezwaniem pogotowia ratunkowego. W sumie wszystkie aktywne bransoletki wykonały ponad 105 mln pomiarów.

Mateusz Cybulski, dyrektor ds. sprzedaży na świat, Comarch

Ubezpieczenie Puls Życia – ile kosztuje?

Osoby zainteresowane ubezpieczeniem Puls Życia muszą liczyć się z kosztem 200 zł jednorazowej opłaty aktywacyjnej oraz 99 zł składki miesięcznej. Należy jednak pamiętać, że w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia liczy się każda sekunda, a błyskawiczny kontakt wykwalifikowanego personelu istotnie może uratować życie. Szczegółowe informacje na temat ubezpieczenia dostępne są na stronie internetowej towarzystwa.