Qualcomm

Nowy procesor Qualcomm używa AI do odszumiania połączeń telefonicznych

Qualcomm przedstawił nowy procesor do urządzeń mobilnych, Snapdragon 750G. Obsługuje on łączność 5G i jest przeznaczony do smartfonów ze średniej półki cenowej. Wyróżnia go jednak nowa architektura przetwarzania AI, dzięki której procesor ten może automatycznie odszumiać nasz głos.

Działanie od zaplecza

Snapdragon 750G będzie w stanie dokonać tego, co dotychczas było zarezerwowane dla poszczególnych programów. Discord, Microsoft, Google i Nvidia już oferują funkcje odszumiania dźwięku – sztuczna inteligencja usuwa wtedy odgłosy z otoczenia, takie jak suszarka, szczekanie psa i płacz dziecka. Nowy chip od Qualcomm również to osiągnie.

Nowy procesor Qualcomm używa AI do odszumiania połączeń telefonicznych
Procesor ze średniej półki, z niezwykłą funkcją / fot. Qualcomm via Android.com.pl

Wydajność graficzna Snapdragona 750G wzrosła o 20% w porównaniu do modelu 730G, a obliczeniowa – o 10%. Nowy procesor obsługuje sieć 5G poniżej 6 GHz i wiele kart SIM. Oznacza to, że zaoferuje prędkości rzędu 3,7 Gb/s.

Wszystko, czego dusza zapragnie

Snapdragon 750G obsługuje także technologię HDR (High Dynamic Range), nowe funkcje optymalizacji gier (Elite Gaming), standard Wi-Fi 6 i szybkie ładowanie Quick Charge 4+.

Qualcomm
Zwiększona wydajność pozwala na implementację funkcji gamingowych / fot. Engadget

Nowy procesor od Qualcomm będziemy mogli już niedługo zobaczyć w smartfonach poniżej 2000 złotych. Producent zapowiedział, że dostaniemy je do rąk jeszcze w tym roku.