Realme ma ambicje globalne
Realme ma ambicje globalne | fot. materiały producenta

realme: już za dwa lata większość naszych urządzeń będzie korzystało z 5G

Plany firmy realme odnośnie projektowania i sprzedaży urządzeń z dostępem do sieci 5G są bardzo ambitne. Nie dziwne, skoro postanowiono, że realme zostanie popularyzatorem 5G w Indiach, południowo-wschodniej Azji i Europie.

Każdy, kto kiedykolwiek pracował w wielkiej korporacji doskonale wie, jak istotna może być komunikacja płynąca z samej góry. Wiadomości przesyłane przez zarząd danej spółki częstokroć wyznaczają kierunki rozwoju przedsiębiorstwa na najbliższych kilka lat i informują pracowników o tym, czego ci mogą się spodziewać w swojej najbliższej przyszłości. Nie inaczej zadziało się kilka dni temu w firmie realme, gdzie informacjami odnośnie dalszego rozwoju przedsiębiorstwa podzielił się dyrektor zarządzający, Sky Li.

Nie owijając w bawełnę, plany należy określić jako wyjątkowo ambitne w skali całego sektora.

70% urządzeń realme z łącznością 5G, od zaraz!

realme produkuje nie tylko smartfony. W portfolio firmy znajdują się również rozwiązania inteligentnego domu, słuchawki czy elektronika ubieralna. Tym bardziej wszystkich entuzjastów smart home i nowych technologii powinna ucieszyć wiadomość od szefa realme: w ciągu najbliższych dwóch lat, aż 70% spośród wszystkich urządzeń produkowanych przez realme będzie wyposażone w podzespoły umożliwiające łączenie się z siecią 5G. Niebywała deklaracja!

Środki, jakie firma zamierza przeznaczyć na tel cel są równie niebagatelne, jak sama deklaracja. Sky Li deklaruje, że przeznaczy na ten cel aż 90% zasobów badawczo-rozwojowych firmy, które stworzą siedem zespołów na całym świecie. Do zrealizowania celu inżynierowie dostaną też adekwatny budżet – 300 milionów dolarów amerykańskich.

Wobec takich deklaracji nie pozostaje nic innego, jak tylko stać z boku i trzymać kciuki za technologiczną rewolucję.