Realme ma ambicje globalne
Realme ma ambicje globalne | fot. materiały producenta

Co drugi sprzedawany smartfon na świecie będzie wspierał 5G. I to już w 2022 roku!

Analiza rynku przeprowadzona przez realme we współpracy z Counterpoint zakłada bardzo optymistyczną prognozę co do wzrostu sprzedaży smartfonów wyposażonych w łączność 5G. Bardzo optymistyczną, jednak wciąż realną.

5G popularyzuje się szybciej, niż poprzednie technologie

Choć może ciężko w to uwierzyć, pierwsze, komercyjne wdrożenie sieci 5G na świecie miało miejsce zaledwie rok temu. Od tego czasu liczba smartfonów wspierających tę technologię łączności znacząco wzrosła, co przełożyło się również na wyniki sprzedażowe. Choć, tak jak w przypadku Polski, wciąż sieć 5G dostępna jest jedynie w wybranych miejscowościach, coraz więcej użytkowników decyduje się na zakup odpowiedniego smartfona, by zabezpieczyć się na przyszłość.

Zgodnie z raportem przedstawionym przez realme we współpracy z Counterpoint, w 2020 roku telefony w segmencie cenowym od budżetowego do średniego stanowiły prawie 40% wszystkich sprzedanych urządzeń legitymujących się wsparciem dla 5G. Wszystko wskazuje na to, że trend uda się utrzymać.

Przewaga 5G już w przyszłym roku

realme przewiduje, że do końca 2022 roku, co drugi sprzedawany na świecie smartfon będzie wyposażony w łączność 5G. W praktyce oznacza to, że już pod koniec przyszłego roku, odsetek sprzedaży smartfonów z 5G będzie wyższy niż pozbawionych tego standardu łączności.

Na nowym rynku realme radzi sobie świetnie

Przedstawiony raport był również okazją dla realme by pochwalić się swoją pozycją na rynku urządzeń ze wsparciem dla 5G. W 2020 roku udział realme w rynku smartfonów 5G wzrósł o 65% w stosunku rok do roku, plasując firmę w pierwszej dziesiątce producentów urządzeń z 5G.

To świetna informacja, że globalny wskaźnik przyjmowania 5G stale rośnie, a rynki rozwinięte odnotowują poziom adopcji zbliżający się do 80%-90%. Cieszy nas także fakt, że gospodarki wschodzące mają stać się kolejnym dużym motorem wzrostu 5G. realme angażuje się w popularyzację 5G i ma do tego dobrą pozycję, dzięki silnej globalnej obecności, szczególnie na rynkach wschodzących, wyjątkowej relacji z młodym pokoleniem i doświadczonymi konsumentami, znaczącym inwestycjom w badania i rozwój naszych produktów oraz zróżnicowanemu portfolio urządzeń 5G.

Sky Li, CEO realme

Wygląda na to, że obecność 5G w specyfikacji smartfona to dla nabywców coraz istotniejszy parametr.