Cecotec Conga RockStar 900 Ultimate ErgoWet / fot. Kacper Żarski (oiot.pl)

Recenzja Cecotec Conga RockStar 900 Ultimate ErgoWet – mocny odkurzacz bezprzewodowy z bogactwem akcesoriów

9
Ocena

Cecotec Conga RockStar 900 Ultimate ErgoWet już na pierwszy rzut oka robi wrażenie. Przyciąga uwagę ciekawie wyglądającą obudową z niebieskimi akcentami i liczbą dodatkowych akcesoriów. Do tego mamy sporą moc ssania, która wygląda obiecująco, sugerując dużą skuteczność sprzątania. A jak sprzęt sprawdza się w praktyce? Jakie ma wady i zalety? Czy warto się nim zainteresować?

Wideorecenzja

Zawartość opakowania

Zestaw akcesoriów jest niesamowicie pokaźny! W opakowaniu znajdziemy bowiem, po kolei:

 • instrukcję obsługi,
 • zestaw montażowy do przymocowania stacji ładującej,
 • długą rurkę składaną w połowie,
 • wydłużoną szczotkę do odkurzania np. samochodów,
 • zmienny gumowy wałek do elektroszczotki,
 • szczotkę z ruchomymi ramionami dostosowującymi się do odkurzanej powierzchni,
 • wąską szczotkę szczelinową z wysuwanym włosiem,
 • nakładkę łączącą,
 • małą elektroszczotkę do tapicerki i materaców,
 • stację ładowania z miejscem na zaczepienie kilku szczotek,
 • dużą elektroszczotkę z zamontowanym wałkiem z włosia,
 • szerszą szczotkę szczelinową,
 • odczepiany akumulator,
 • ładowarkę do baterii,
 • nakładkę do pracy na mokro ze ściereczką,
 • elastyczną rurkę do odkurzania w mniej dostępnych miejscach,
 • jednostkę odkurzającą Cecotec Conga RockStar 900 Ultimate ErgoWet z pojemnikiem na nieczystości.

Wow! Tylu akcesoriów nie widziałem jeszcze w zestwie z żadnym odkurzaczem. Wybór końcówek jest naprawdę niezły i bez problemu powinniśmy móc dzięki nim odkurzać praktycznie w każdym miejscu.

Cecotec Conga RockStar 900 Ultimate ErgoWet / fot. Kacper Żarski (oiot.pl)
Cecotec Conga RockStar 900 Ultimate ErgoWet / fot. Kacper Żarski (oiot.pl)

Wszystkie elementy (poza metalową rurką) są wykonane w większości z szarego tworzywa sztucznego. W praktycznie każdej końcówce znajdziemy jeszcze niebieskawy akcent kolorystyczny, który nieco urozmaica całą konstrukcję. Zarówno odkurzacz, jak i akcesoria, prezentują się przez to ciekawie.

Cecotec Conga RockStar 900 Ultimate ErgoWet w swojej obudowie zawiera od góry wyświetlacz informujący o stanie pracy. Do dyspozycji mamy cztery tryby ssania, zmieniane klawiszem pod ekranem: LOW (niska), MED (średnia), HIGH (wysoka) oraz AUTO, gdzie sprzęt sam dostosowuje moc ssania w zależności od odkurzanej powierzchni oraz stopnia zabrudzenia. Poza tym jest informacja o poziomie naładowania akumulatora.

Ekran podświetla się w momencie włączenia odkurzacza. Dzieje się to po wciśnięciu klawisza pod rączką. Bardzo fajne jest to, że nie musimy cały czas trzymać go podczas odkurzania. Wystarczy raz wcisnąć, a sprzęt będzie działał aż do momentu ponownego kliknięcia lub rozładowania baterii.

Bateria jest zamontowana pod rączką i możemy ją bez problemu wyjąć. Ułatwi to też ładowanie, bo przewód podłączamy bezpośrednio do niej. W obudowie odkurzacza mamy jeszcze pojemnik na nieczystości o pojemności 600 ml. Jest on wzbogacony zestawem filtrów o skuteczności zatrzymywania cząsteczek i alergenów do 99,9%. Pojemnik można otworzyć na dwa sposoby: od przodu zwalniając zaczep (wtedy usuniemy nieczystości) lub klikając klawisz z napisem Clean (dostając się od razu do filtrów).

Na samym dole odkurzacza mamy miejsce na podłączenie rur i akcesoriów. Warto tu wspomnieć, że tylko metalowa rurka zginana w połowie oraz duża i mała elektroszczotka są mocowane z zaczepami. Reszta akcesoriów jest tylko wsuwana, jak w starszego typu odkurzaczach. Jest to połączenie mniej stabilne niż zaczepy.

Dodane do zestawu akcesoria są wykonane dobrze, ich jakość nie budzi raczej żadnych wątpliwości. Jedynie w przypadku rury ze zgięciem mam pewne „ale”. Właśnie na tym zgięciu rura nie jest zbyt sztywna. Gdy nieco mocniej szorujemy podłogę lub szczególnie dywany, gdzie czuć większy opór przy przesuwaniu, rura się delikatnie ugina.

Fajnie wypada tutaj nakładka do mopowania. Wystarczy wlać do niej wodę, a potem podczas odkurzania od czasu do czasu wcisnąć nogą dedykowany klawisz. Wtedy woda nawilża ściereczkę od spodu, pozwalając na mycie podłogi.

Skuteczność sprzątania

Szczerze mówiąc jestem pod wrażeniem! Cecotec Conga RockStar 900 Ultimate ErgoWet to odkurzacz o bardzo dużej mocy ssania. Silnik ma tu moc 580 W (razem z elektroszczotką daje to nawet 600 W), co pozwala wytworzyć aż 26000 Pascali. Sprawdza się rewelacyjnie podczas odkurzania każdych powierzchni, bez względu na ich poziom zabrudzenia. Szczególnie w połączeniu z elektroszczotką, która – obracając się – jeszcze bardziej zwiększa skuteczność działania.

Odkurzacz bardzo dobrze odkurza twarde podłogi (takie jak panele, płytki, drewno), jak i dywany. Są one skutecznie wyczesywane obrotową elektroszczotką, usuwając wszelkie zabrudzenia. Jednocześnie włosie unosi się do góry solidnie odświeżając dywan. Nieźle działa też automatyczny tryb pracy. Na dywanach czy przy większych zabrudzeniach słychać głośniejszą pracę silnika i skuteczniejsze wciąganie nieczystości. A tam, gdzie nie jest to konieczne, energia jest oszczędzana.

Dodatkowy zestaw akcesoriów też daje spore pole manewru. Z ich pomocą odkurzymy praktycznie wszystkie powierzchnie, nawet te małodostępne. Szczotkami szczelinowymi wsuniemy się w każde zakamarki, elastyczną rurką odkurzymy meble czy górę drzwi, a szczotka z ruchomymi ramionami sprawdzi się do poduszek, kanap czy foteli. Fajna jest też ta wspominana już rurka ze zginanym środkiem. Pozwala ona na odkurzanie pod meblami bez konieczności schylania się.

Pozytywnie oceniam też nakładkę do mopowania. Dzięki temu, że jest montowana z tyłu, możemy mocno zwiększyć skuteczność sprzątania. Najpierw przód odkurzacza wciągnie wszelkie nieczystości, a potem przeciągniemy jeszcze mokrą ściereczką. Świetne jest też to, że ręcznie możemy dostosować ilość podawanej wody. Im więcej razy wciśniemy klawisz, tym więcej zostanie jej na podłodze.

Skuteczność mycia w głównej mierze zależy od nas. Działa to podobnie, jak ręczny mop. Im dokładniej i mocniej będziemy czyścili, tym więcej plam zniknie. Ale ogólnie wszystkie nieczystości, nawet te przyschnięte, możemy usunąć. Kwestia ewentualnie kilkukrotnego przejechania w jednym miejscu.

Akumulator

Cecotec Conga RockStar 900 Ultimate ErgoWet jest wyposażony w akumulator o pojemności 3000 mAh. Producent szczyci się tu stosunkowo krótkim czasem ładowania wynoszącym 2 godziny. I faktycznie, pokrywa się to z rzeczywistością.

Deklarowana wydajność baterii to 90 minut pracy. Jest to osiągalne na najniższym trybie pracy bez zamontowanej elektroszczotki. Im wyższa moc, tym ten czas krótszy. Elektroszczotka też mocno skraca czas pracy. Jednak i tak, porównując do innych odkurzaczy ręcznych, Cecotec Conga RockStar 900 Ultimate ErgoWet ma niezłą baterię.

W moich testach uzyskałem mniej więcej takie efekty:

 • 90 minut na najniższym trybie pracy bez elektroszczotki,
 • 70 minut pracy na najniższym trybie pracy bez elektroszczotki,
 • 50 minut pracy w trybie automatycznym z elektroszczotką,
 • 26 minut pracy na najwyższym trybie pracy bez elektroszczotki.
 • 22 minuty pracy na najwyższym trybie pracy z elektroszczotką.

To naprawdę niezłe efekty, biorąc pod uwagę to, że większość odkurzaczy na najwyższym trybie pracy działa przez około 10 minut. Tu bateria faktycznie jest zaskakująco wydajna. Warto jeszcze dodać, że odkurzacz nie jest w stanie pracować na najwyższej mocy ssania, jeśli poziom naładowania spadnie poniżej 20%.

Podsumowanie

Cecotec Conga RockStar 900 Ultimate ErgoWet kosztuje na stronie producenta 299 euro, co daje około 1400 złotych. Mając na uwadze liczbę przeróżnych akcesoriów dostępnych w zestawie oraz sporą moc ssania uważam, że to bardzo ciekawa, nieźle wyceniona propozycja.

Odkurzacz faktycznie sprawdza się świetnie w codziennym użytkowaniu i potrafi wciągnąć dosłownie wszystkie nieczystości. Nawet, gdy nam się coś wysypie, to Cecotec Conga RockStar 900 Ultimate ErgoWet sobie z tym poradzi. Odkurzacz solidnie oczyści też dywany, meble czy tapicerki.

Sporym wyróżnikiem jest możliwość pracy na mokro. W taki sposób nie tylko dobrze odkurzymy, ale też umyjemy podłogę. Pozytywnie zaskakuje także bateria, która wytrzymuje stosunkowo długo po jednym ładowaniu.

Do czego można się przyczepić? Nieco solidniejszy mógłby być zaczep przy metalowej rurce – podczas mocniejszego nacisku czuć luzy i uginanie. Do tego elektroszczotka mogłaby być podświetlana, żeby oświetlić podłogę w mniej dostępnych, ciemniejszych miejscach. Szkoda też, że nie wszystkie akcesoria mają zaczepy, tylko są wsuwane. Przez to nie wszystkie końcówki trzymają się wystarczająco solidnie.

Mimo to, polubiłem się z Cecotec Conga RockStar 900 Ultimate ErgoWet. To kawał dobrego odkurzacza, który sprawdzi się w niejednym domu! Jestem jednak ciekaw Waszej opinii. Dałby radę w Waszych zastosowaniach? Czekam na komentarze 🙂

Cecotec Conga RockStar 900 Ultimate ErgoWet / fot. Kacper Żarski (oiot.pl)
Recenzja Cecotec Conga RockStar 900 Ultimate ErgoWet – mocny odkurzacz bezprzewodowy z bogactwem akcesoriów
Wnioski
Cecotec Conga RockStar 900 Ultimate ErgoWet to świetny odkurzacz bezprzewodowy z dużą mocą ssania. W zestawie otrzymujemy niesamowicie wiele akcesoriów przydatnych w codziennych porządkach. Do tego jest wydajna bateria i stosunkowo szybkie ładowanie.
Zalety
Spora moc ssania i skuteczność sprzątania
Bardzo duża liczba akcesoriów
W większości dobrze wykonana, ładna obudowa
Czytelny ekran i prosta obsługa
Wydajny akumulator i dość szybkie ładowanie
Możliwość pracy na mokro
Wady
Mało stabilny zaczep przy metalowej szczotce
Brak zaczepów przy większości końcówek (zamiast tego są one wsuwane)
Brak podświetlania elektroszczotki
9
Ocena