Redmi Smart TV

Nowe telewizory Redmi trafiły do sklepów. Na pierwszy ogień Indie

Xiaomi oficjalnie wprowadziło na rynek nowe telewizory pod marką Redmi Smart TV. Oferta obejmuje łącznie trzy modele oznaczone jako X65, X55 oraz X50. Telewizory różnią się od siebie jedynie rozmiarem.

Redmi Smart TV to nowa propozycja inteligentnych telewizorów dla osób, które zdecydowanie nie chcą przepłacać. W tym przypadku producent zdecydował się na stworzenie kilku przekątnych ekranu do wyboru, bez konieczności martwienia się o różnice w samej specyfikacji.

Co znajdziemy więc w modelach Redmi Smart TV X65, X55 oraz X50?

Redmi Smart TV

Redmi Smart TV: nowe modele dostępne w Indiach

Nowo wprowadzona seria Redmi Smart TV wykorzystuje do działania panel LCD z podświetleniem LED o rozdzielczości 3840 na 2160 pikseli przy zachowaniu 85 proc. gamy kolorów NTSC oraz 92 proc. gamy kolorów DCI-P3. Sam ekran obsługuje również Reality Flow, Vivid Picture Engine oraz wszystkie popularne standardy HDR: takie, jak HDR 10, HDR 10+, HLG oraz Dolby Vision.

Jeśli chodzi o rozmiar, nazwa produktów idealnie go sugeruje. Użytkownicy będą mieli do czynienia z modelami o przekątnej 65, 55 oraz 50 cali. Telewizory Redmi są zasilane bliżej nieznanym procesorem ARM Cortex-A55 oraz procesorem graficznym Mali G52 MP2. Zostały wyposażone w 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej i działają na platformie Android TV 10 z nakładką Patch Wall.

W telewizorach nie zabrakło wubdowanej funkcji Chromecast czy Asystenta Google. Pod względem łączności użytkownicy mogą liczyć na Wi-Fi, Bluetooth 5.0, 3 wejścia HDMI 2.1 oraz eARC, a także wejście optyczna i gniazdo słuchawkowe oraz port Ethernet.

Za nowe telewizory Redmi Smart TV trzeba będzie zapłacić od około 455 do 799 dolarów za sztukę, w zależności od rozmiaru. Sprzęt początkowo będzie przeznaczony jedynie na rynek indyjski.