Ring: szyfrowane połączenie dostępne na całym świecie

Ring: szyfrowane połączenie dostępne na całym świecie

Jeśli rozważacie zakup urządzeń inteligentnego domu, przeznaczonych do rejestracji dźwięku i obrazu, a boicie się o swoją prywatność, rozwiązania Ring są jednymi z najlepszych. Dzięki ostatniej aktualizacji, bezpieczeństwo przekazywanych danych urosło jeszcze bardziej.

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, o jak bardzo kontrowersyjnym zastosowaniu rozwiązań IoT mowa. Monitorowanie najbardziej newralgicznej, osobistej i intymnej przestrzeni, jaką jest wnętrze rodzinnego domu i jego najbliższe otoczenie to zawsze kwestia wymagająca szczególnego traktowania, zwłaszcza pod kątem bezpieczeństwa danych.

Nagrania z urządzeń, które planujemy umieścić w naszych domach czy ogrodach najczęściej będziemy oglądać przy pomocy chmury. Z tego powodu należy się upewnić, że producent rozwiązania, które chcemy zastosować, spełnia najbardziej rygorystyczne normy co do przesyłania i przechowywania danych wrażliwych. Ring właśnie uczynił wielki krok w tym kierunku.

Szyfrowanie end-to-end dla każdego

jak czytamy w opublikowanym niedawno komunikacie prasowym, dzwonki Ring będą pierwszymi tego typu urządzeniami na świecie, w których zastosować można szyfrowanie połączenia end-to-end, czyli na całej jego długości. Do tej pory usługa była dostępna wyłącznie dla klientów mieszkających na terenie Stanów Zjednoczonych, tylko w fazie testowej. Teraz trafia do wszystkich zainteresowanych.

Bezpieczeństwo bezcennych danych to priorytet

Fakt wprowadzenia szyfrowania end-to-end do produktów i towarzyszącej im usługi Ring oznacza, że prawdopodobieństwo wycieku danych podczas przesyłania ich na serwer bądź z serwera praktycznie nie występuje. Nie oznacza to jednak, że nie musimy sami zadbać o bezpieczeństwo danych, które przechowujemy na naszych komputerach, smartfonach czy tabletach. To że połączenie spełnia najwyższe normy bezpieczeństwa, a serwer jest odporny na ataki, nie oznacza, że nikt nie przejmie naszego urządzenia by wykraść dane bezpośrednio z niego.

Niezależnie od wprowadzanych nowości w kwestii bezpieczeństwa, czujność zawsze będzie najważniejsza.