Ring Video Doorbell Pro 2

Ring Video Doorbell Pro 2, czyli dlaczego dzwonek do drzwi kosztuje 1000 złotych

Ofertę dzwonków Amazon Ring właśnie uzupełnił najbardziej zaawansowany i najdroższy model: Ring Video Doorbell Pro 2. Dlaczego producent wycenił go aż na 249 euro?

Dzwonki do drzwi to prawdziwy hit ostatnich miesięcy wśród rozwiązań inteligentnego domu. Kolejne modele wnoszą coraz to nowe, ciekawe funkcje. Poza powiadomieniem o obecności gościa przed drzwiami mogą rejestrować obraz, przywitać odwiedzającego czy pozwolić na pozostawienie wiadomości głosowej.

Co naturalne, wbudowane technologie cały czas ewoluują. Kamery zyskują coraz to wyższą rozdzielczość, poprawia się również możliwość detekcji obrazu przy niesprzyjających warunkach oświetleniowych. W ślad za nimi coraz to doskonalsze stają się również technologie śledzenia postaci.

Kwintesencję obecnych osiągnięć w tym zakresie stanowi właśnie Ring Video Doorbell Pro 2.

Ring Video Doorbell Pro 2
fot. Ring

Ring Video Doorbell Pro 2 – możliwości poprzednika i coś więcej

Na pokładzie nowego dzwonka Ring nie mogło zabraknąć wszystkich atutów poprzednika. Znajdziemy tu szyfrowanie end-to-end, programowalne strefy wykrywania ruchu, powitania Alexa i inteligentne odpowiedzi.

Oprócz tego, garść nowości: kamera o rozdzielczości 1536p i wystarczającym kącie rejestracji obrazu, by uwiecznić całą sylwetkę człowieka, udoskonalona technologia przesyłania dźwięku i mikrofon kierunkowy, by jeszcze dokładniej słyszeć, co mówi do nas osoba stojąca pod drzwiami.

Ring Video Doorbell Pro 2
fot. Ring

To jednak nie koniec możliwości Ring Video Doorbell Pro 2. Dzwonek został wyposażony w radar, dzięki czemu możemy określić dokładną odległość, w jakiej musi znaleźć się osoba, by rozpocząć rejestrację obrazu. To szczególnie istotne w przypadku zlokalizowania dzwonka blisko przestrzeni publicznej. Ograniczenie odległości spowoduje, że przejeżdżający samochód czy przechodzący pieszy nie spowoduje wysłania niepotrzebnego powiadomienia. Dzięki temu będzie można również uniknąć przypadkowej rejestracji wizerunku przechodnia, co w większości państw jest zabronione.

Radar umożliwia również działanie funkcji nazwanej widok z lotu ptaka. Dzięki niej, na zdjęcie satelitarne posesji nałożona zostanie ścieżka, jaką przeszła dana osoba w drodze od wejścia na posesję do drzwi.

Cena Ring Video Doorbell Pro 2 w przedsprzedaży to 249 euro. Zamówienia można składać na stronie internetowej producenta, a wysyłka planowana jest na 31 marca.