Roborock S7

Roborock S7 wznosi roboty sprzątające na zupełnie nowy poziom

Przyzwyczailiśmy się już, że inteligentne roboty sprzątające potrafią odkurzać i mopować podłogi. Są również w stanie tworzyć mapy pomieszczeń, a dzięki wbudowanym czujnikom unikają upadków i szczelin, z których trudno byłoby im się wydostać. Roborock S7, do całej tej palety, dodaje sporo więcej.

Inne odkurzacze mopują, Roborock S7 szoruje

Najciekawszą funkcją Roborock S7 jest umiejętność szorowania sprzątanych podłóg. Producent deklaruje, że dzięki temu robot będzie w stanie zmyć nawet zaschniętą, rozlaną kawę czy błotniste odciski stóp, często pozostawiane przez zwierzęta domowe.

Roborock S7
fot. Roborock

Stało się to możliwe za sprawą zastosowania technologii sonicznej, doskonale znanej ze szczoteczek do zębów, w mopującej ściereczce. Dzięki niej, ściereczka wibruje z częstotliwością 3000 razy na minutę, tworząc efekt nie tyle mopowania, co wręcz szorowania podłogi.

Nie zmoczy dywanów

Kolejną innowacją, z której będą mogli korzystać przyszli nabywcy Roborock S7, jest możliwość unoszenia ściereczki mopującej w sytuacji, w której odkurzacz wykryje, że właśnie wjechał na dywan. W momencie wykrycia dywanu, mopowanie zostanie przerwane, a ściereczka podniesiona o 5 mm. Dzięki temu, nasze dywany zawsze pozostają suche.

Roborock S7
fot. Roborock

Podzespoły z najwyższej półki

Roborock S7 to, w kategorii robotów sprzątających, konstrukcja absolutnie topowa. Producent wyposażył go w baterię o pojemności 5200 mAh, pozwalającą nawet na 3 godziny pracy na pojedynczym ładowaniu. Zbiornik na wodę, o pojemności 300 mililitrów, wystarczy, by odkurzacz mógł mopować obszar nawet do 200 metrów kwadratowych jednorazowo.

Roborock S7
fot. Roborock

Nie zabrakło również precyzyjnego mapowania pomieszczeń, w tym z wykorzystaniem skanera LiDAR oraz obsługi za pośrednictwem asystenta głosowego Amazon Alexa.

Za wzorowe efekty sprzątania odpowiada nowa, zaprojektowana specjalnie dla Roborock S7 szczotka, wykonana w całości z gumy, oraz silnik generujący moc ssania 2500 Pa.

Roborock S7
fot. Roborock

Stacja opróżniająca w opcji

Roborock S7 będzie można nabyć również w zestawie ze stacją opróżniającą zbiornik na kurz oraz uzupełniającą zapas wody do mopowania.

Roborock S7
fot. Roborock

Niestety, Roborock nie podzielił się informacjami odnośnie ceny i dostępności S7. Wiemy jedynie, że pojawi się w sprzedaży w 2021 roku, na wybranych rynkach.