Chcesz nauczyć się programowania dla IoT? Samsung Ci pomoże!

Chcesz nauczyć się programowania dla IoT? Samsung Ci pomoże!

Wiedza to jedno z najcenniejszych dóbr niematerialnych w XXI wieku. Zdecydowana większość sukcesów, zwłaszcza tych odniesionych przez duże firmy, nie byłaby możliwa do osiągnięcia bez posiadania odpowiedniego know-how, które od razu po zdobyciu, staje się najważniejszą wartością przedsiębiorstwa. Na szczęście, są takie instytucje, które lubią dzielić się wiedzą, a czasem robią to wręcz nieodpłatnie. Jedną z nich okazał się być Samsung. Jego brazylijski oddział zaprasza wszystkich chętnych na kurs z podstaw elektroniki, programowania i internetu rzeczy.

Mimo, że kurs organizowany jest przez brazylijski oddział, poza portugalską wersją językową, dostępne będą również angielska i hiszpańska – to z pewnością ułatwi dotarcie do zainteresowanych z całego świata. Jak łatwo się domyślić, zajęcia będą prowadzone przez internet, zgodnie z następującym harmonogramem:

  • 6.04.2020 r. – wprowadzenie do internetu rzeczy
  • 18.05.2020 r. – podstawy programowania
  • 29.06.2020 r. – podstawy elektroniki
  • od 10.08.2020 r. – programowanie na platformie Arduino
  • od 21.09.2020 r. – tworzenie aplikacji dla smartfonów
  • 2.11.2020 r. – budowa skomunikowanych urządzeń inteligentnych

Mamy więc pełen przekrój informacji od ogółu do szczegółu. Ponadto Samsung deklaruje, że uczestnicy kursu zostaną odpowiednio wyposażeni w materiały, takie jak instrukcje, wizualizacje, pomocne grafiki czy wirtualne narzędzia do przeprowadzania ćwiczeń. Propozycja wydaje się zatem wyjątkowo atrakcyjna. Za darmo można zdobyć niezwykle cenne, przydatne umiejętności, które pewnego dnia mogą zaprocentować.

samsung codeiot

Rejestracja chętnych prowadzona jest na stronie internetowej brazylijskiego oddziału Samsunga.

Uczestnictwo w tych i podobnych zajęciach to obecnie bardzo dobra inwestycja w samego siebie. Internet rzeczy to przyszłość rozwoju nowych technologii, dlatego szukając swojego miejsca na rynku pracy dla programistów, czy też próbując tworzyć oprogramowanie na własną rękę, warto się nim poważnie zainteresować.

Warsztaty organizowane przez Samsunga to nie pierwsze zajęcia tego typu. Nawet w Polsce można znaleźć miejsca, w których nauczymy się jak samodzielnie zaprogramować domową stację meteorologiczną czy wskaźnik jakości powietrza.

Wiedza jest bezcenna, dlatego gdy tylko jest szansa ją pozyskać, warto z niej skorzystać. Propozycja Samsunga to raptem 6 dni. Dni, które w przyszłości mogą zaprocentować.