Samsung Galaxy Upcycling

Samsung ma pomysł na to, jak zamienić Twoje stare sprzęty w gadżety smart home

Samsung wpadł na kolejny pomysł, który może przyczynić się do poprawy stanu środowiska – z korzyścią dla użytkownika. Firma zaprezentowała swoją myśl oznaczoną jako Galaxy Upcycling. W jej ramach użytkownicy będą mogli wykorzystać swoje stare gadżety i przekształcić je w sprzęty typu smart home. Jak to wszystko działa?

Samsung zaraz po pilocie na baterię słoneczną do swoich inteligentnych telewizorów, podejmuje kolejny krok, aby zmniejszyć wpływ na środowisko. Odpady elektroniczne to obecnie największa zmora na wysypiskach, a ich utylizacja zaczyna być problematyczna. Galaxy Upcycling ma być częściową odpowiedzią na ten problem. Na targach CES 2021 Samsung ujawnił, jak nieużywany smartfon Galaxy może dostać nowe życie w naszym domu.

Samsung Galaxy Upcycling, czyli ponownie wykorzystaj swój sprzęt

Wielu producentów oferuje zabieranie starych smartfonów w celu ich recyklingu lub prawidłowej utylizacji. To jednak zakłada, aby właściciele sprzętów wykonali dodatkowe kroki – często bez żadnej korzyści. W ramach Galaxy Upcycling, Samsung chce pokazać, że idea recyklingu nieużywanych sprzętów może być słuszna. Teraz użytkownicy będą mogli zmienić starsze sprzęty z serii Galaxy w swoiste inteligentne sprzęty domowe, czujniki lub po prostu jako bramkę dostępu do sieci. Samsung zachęca również do wykorzystania urządzeń jako zdalnych kontrolerów do innych sprzętów – takich, jak oświetlenie.

Samsung nie ujawnił, w jaki sposób chce doprowadzić do tego, aby starsze urządzenia Galaxy mogły zamienić się w swoisty „hub” inteligentnego domu, ale analitycy spodziewają się, że w tym przypadku sprawę rozwiąże nowa aplikacja lub prosta aktualizacja oprogramowania.

Osobiście trzymam kciuki za Samsunga, bowiem marka od jakiegoś czasu podąża w bardzo interesującym kierunku ze swoimi wysiłkami dotyczącymi zanieczyszczania środowiska. Małe gesty, takie jak chociażby Galaxy Upcycling, mogą finalnie przełożyć się na wielkie zmiany.