Samsung Neo QLED

Samsung Neo QLED TV 8K i 4K – ile trzeba będzie za nie zapłacić?

Samsung ujawnił ceny swoich nowych telewizorów 4K oraz 8K z serii Neo QLED. Urządzenia te wykorzystują do działania technologię mini-LED z tysiącami diod LED, aby zwiększyć wydajność podświetlenia oraz kontrastu obrazu. Ile więc trzeba będzie zapłacić za poszczególne modele?

Samsung przekazał oficjalne informacje dotyczące cen nowych telewizorów z serii Neo QLED. Tak, jak zapewne się spodziewaliście – tanio nie będzie. Koreański producent przygotował do wyboru kilka modeli, różniących się od siebie oczywiście przekątną oraz specyfikacją.

Co więc czeka na klientów?

Samsung wprowadza do sprzedaży telewizory Neo QLED

Najwyższa półka telewizorów Samsunga, to modele oznaczone jako QN900A. Urządzenia zostały wyposażone w technologię Quantum Matrix Technology Pro, która łączy diody mini-LED z systemem przyciemniania podświetlenia. Procesor 8K ze sztuczną inteligencją ma również poprawiać jakość obrazu.

Do tego wszystkiego, seria QN900A obsługuje częstotliwość odświeżania 120Hz, dźwięk 3D oraz HDR10+. Funkcja MultiView pozwala na oglądania wideo z maksymalnie czterech wejść. Do tego wszystkiego można dołożyć także specjalny tryb dla graczy.

Samsung Neo QLED

W przypadku serii QN900A, ceny zaczynają się od 5000 dolarów, a kończą na 9000 dolarów za sztukę.

Dla osób, które nie są jeszcze gotowe na modele 8K, Samsung przygotował kolejne telewizory z rozdzielczością 4K. W tym przypadku to seria Neo QLED 4K oznaczona jako QN90A. W tym przypadku znajdziemy odświeżanie 120Hz, pilot zasilany energią słoneczną, technologię Quantum HDR32x i wiele innych. Seria QN90A zaczyna się od 1800 dolarów za 55-calowy model i kończy na cenie 5000 dolarów za 85-calowy model.

Ostatnie, najtańsze telewizory Samsunga, które zostały nieco okrojone z możliwości (między innymi specjalnego umieszczenia głośników), to modele QN85A. W tym przypadku za sprzęty trzeba będzie zapłacić od 1600 do 4500 dolarów za sztukę, w zależności od konfiguracji.