pandemia

Jak pandemia zmieniła nasze nawyki?

Samsung postanowił sprawdzić, jak dokładnie pandemia wpłynęła na zmiany nawyków oraz sposób życia Europejczyków. Koreańska firma skupiła się na przywiązaniu do osobistej przestrzeni i spędzania czasu stricte w mieszkaniu – bo to właśnie do tych miejsc zostaliśmy ograniczeni podczas pandemii.

Samsung przeprowadził konkretne badanie, które związane jest z tym, jak zmienia nas pandemia oraz zupełnie nowy sposób życia, wypracowany na przestrzeni ostatnich miesięcy. W samym badaniu pojawiają się ciekawe dane. Na przykład 64 proc. zapytanych Europejczyków uważa, że dom stał się absolutnie bezpieczną przestrzenią.

Czego jeszcze możemy się dowiedzieć?

Pandemia zmienia nasze nawyki

1 na 3 przepytane osoby uważa za priorytetowe dokonywanie zakupów do domu, tym samym poprawiając sobie emocjonalny i mentalny dobrostan. Osoby mieszkające na terenie Europy aż 10 razy chętniej wydaliby nadwyżkę pieniędzy na inteligentne sprzęty do domu. Widać, że cała sprawa jest związana z przebywaniem przez większą ilość czasu w mieszkaniu, a także zdecydowanie większym zainteresowaniem tematem smart home. Widać to nie tylko w Polsce, ale również w wielu sąsiadujących z nami regionach.

Co ciekawe, forma wideokonferencji z przyjaciółmi i rodziną również się przyjęła. Badanie przeprowadzone przez Samsunga wskazuje na to, że pandemia może przełożyć się na wdrożenie tego typu rozwiązań do harmonogramu wielu osób.

Najchętniej wyszukiwanymi sprzętami podczas pandemii są bezprzewodowe słuchawki czy inteligentne głośniki. Sprawa związana jest z ich łatwą personalizacją i dopasowaniem do własnych potrzeb podczas pracy w domu.

pandemia

Technologie łatwiej wkradają się do mieszkań

Europejczycy i Polacy w pandemii zaczęli inwestować nie tylko w inteligentne urządzenia ubieralne, ale również sprzęty AGD z konkretnymi technologiami – zdradza badanie Samsunga. W ciągu najbliższych 12 miesięcy kolejne osoby dokonają także zakupów związanych z urządzeniami fitness lub monitorami aktywności.

Jak widać pandemia znacząco zwiększyła naszą świadomość technologiczną i szybciej „wtłoczyła” technologie do naszych mieszkań.

I bardzo dobrze.