Samsung

Samsung zamieni smartfon w kluczyki do samochodu

Samsung chce, aby użytkownicy już niebawem mogli wykorzystać smartfony do otwierania swoich samochodów. W tym celu koreańska firma podpisała umowę o współpracę z największymi gigantami motoryzacyjnymi: na liście znalazło się Audi, BMW, Ford i marka Genesis. Jak miałoby działać wspomniane rozwiązanie?

Samsung współpracuje z agencjami takimi, jak FiRa Consortium oraz Car Connectivity, aby umożliwić użytkownikom dostęp do swoich samochodów za pośrednictwem smartfona. W tym celu koreańska marka rozpoczęła rozmowy ze swoimi partnerami: Audi, BMW, Ford i Genesis. Cyfrowe kluczyki do samochodu, które zostaną opracowane przez Samsunga, mają działać już od sierpnia 2021 roku w przypadku wybranych modeli samochodów.

Samsung zamieni smartfon w kluczyk do samochodu

Samsung twierdzi, iż obecnie planuje dodać do swojej listy kolejne marki, które mogłyby pomóc Koreańczykom rozwijać cyfrowe kluczyki i wprowadzać je do swoich pojazdów. Nie jest jeszcze jasne, z jakiego dokładnie rozwiązania będzie korzystał Samsung, jednak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że będzie to technologia UWB, która staje się coraz bardziej popularna.

Zastępczym rozwiązaniem w tym przypadku zazwyczaj jest klasyczne NFC – korzystając jednak z tej technologii, smartfon będzie musiał zostać zbliżony bezpośrednio do drzwi lub innego elementu samochodu. Podobnie, jak w przypadku bezprzewodowych płatności mobilnych.

Niestety, już teraz wiadomo, że nowe, cyfrowe kluczyki Samsunga, będą działały tylko i wyłącznie ze sprzętami wyposażonymi w chip UWB – a takich na rynku póki co jest jak na lekarstwo. Wraz z czasem ich liczba powinna się jednak zacząć sukcesywnie zwiększać, tym samym prowadząc do rozpowszechnienia się opisywanej technologii.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na więcej szczegółów ze strony Samsunga oraz jego partnerów.