Samsung SmartThings Find sprawi, że dzięki AR szybciej znajdziesz zagubiony sprzęt
fot. Samsung

Samsung SmartThings Find sprawi, że dzięki AR szybciej znajdziesz zagubiony sprzęt

W naszym życiu gubimy wiele rzeczy. Jedne z nich szybko znajdujemy, a inne odchodzą w niepamięć. Dzięki Samsung SmartThings Find będziemy mogli jeszcze szybciej znaleźć zagubiony sprzęt. Aplikacja wykorzystuje do tego elementy Rzeczywistości Rozszerzonej (AR).

SmartThings Find wykorzysta AR, aby pomóc znaleźć Twój sprzęt

Dzięki nowej funkcji SmartThings Find firmy Samsung zagubienie sprzętu nie oznacza, że nigdy więcej nie zostanie on odnaleziony. Ta rozszerzona, bardziej precyzyjna usługa lokalizacji urządzeń wykorzystuje technologie bezprzewodowej komunikacji bezprzewodowej Bluetooth Low Energy (BLE) i Ultra Wideband (UWB), tworząc mapę cieplną, opartą na rzeczywistości rozszerzonej (AR).

Takie połączenie ma pozwolić na szybkie znalezienie urządzeń z rodziny Galaxy, takich jak np. Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Galaxy Buds Live (niezależnie od tego czy jedną czy dwie słuchawki) oraz Galaxy Watch 3. Z poziomy aplikacji możemy „zadzwonić do naszego urządzenia”, a to zwróci sygnał dźwiękowy, który pomoże w jego zlokalizowaniu. Oczywiście, taka funkcjonalność jest w wielu aplikacjach, służących do lokalizowania urządzeń. Ciekawiej robi się jednak przy drugiej opcji.

Jeśli szukasz urządzenia, wyposażonego w UWB, takiego jak np. wspomniany Galaxy Note 20 Ultra lub Galaxy Z Fold 2, aplikacja wykorzysta funkcję wyszukiwania przy pomocy AR, a następnie utworzy mapę ciepła, na której będziemy mogli znaleźć nasze urządzenie.

Na razie aplikacja jest ograniczona do wyszukiwania urządzeń z serii Galaxy, jednak jak wskazuje sam Samsung ma być ona rozszerzona o obsługę tagów lokalizacyjnych, dzięki czemu możliwe będzie znalezienie innych urządzeń, nawet tych nie należących do serii Samsung Galaxy. W domyśle ma być to realizowane poprzez sygnał LTE.

Aplikacja jest już dostępna w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz Korei Południowej. Wsparcie dla UWB posiadają jednak na razie tylko dwa urządzenia: Samsung Galaxy Note 20 Ultra oraz Samsung Galaxy Z Fold 2. Reszta urządzeń może korzystać z BLE. Tym samym Samsung dołącza do Apple i Google i od teraz posiada swoją własną, autorską aplikację do znajdowania zagubionego sprzętu.