Samsung

Samsung uruchamia SmartThings Labs. Co to takiego?

Samsung oficjalnie uruchomił inicjatywę SmartThings Lab. To funkcjonalność, która ma pozwolić użytkownikom wypróbować nowe możliwości na swoich urządzeniach, jeszcze zanim pojawią się one na rynku. Użytkownicy uczestniczący w programie będą mogli także przekazać Samsungowi swoje opinie dotyczące wprowadzanych przez Koreańczyków pomysłów.

Samsung uruchamia nowy program SmartThings Lab, który ma umożliwić zainteresowanym osobom testowanie funkcji eksperymentalnych w aplikacji SmartThings. Z danych, które pojawiły się w sieci wynika, iż koreańska firma obecnie udostępnia osiem nowych eksperymentów do sprawdzenia, w tym uniwersalny pilot, funkcję łagodnego budzenia przy pomocy światła czy też „wyłącz, kiedy wychodzę” – przycisk, który wyłącza wszystkie inteligentne światła i urządzenia w mieszkaniu, kiedy nie wykryje ruchu w pomieszczeniu.

Samsung

Samsung SmartThings Labs – nowości dla wybranych

„Chcemy, aby użytkownicy za pośrednictwem SmartThings Lab zaangażowali się w nasz proces testowania oraz odkrywania nowości, tym samym dostarczając naszym inżynierom cennych informacji zwrotnych” – powiedział Jaeyeon Jung, wiceprezes Samsung Electronics. Celem stworzenia SmartThings Lab od samego początku miało być korzystanie z przydatnych i praktycznych funkcji, które pewnego dnia mogą dołączyć do oficjalnej, stabilnej wersji aplikacji.

Samsung, w najbliższych miesiącach, planuje wprowadzić jeszcze więcej funkcji eksperymentalnych – na przykład takie, które pozwolą zamienić starsze smartfony z serii Galaxy w aparaty czy monitory sprzętów domowych. O tym rozwiązaniu mogliśmy słyszeć już wcześniej. Zostało ono nazwane przez producenta „Galaxy Upcycling”.

Na horyzoncie nie widać jednak jednego, spójnego sposobu na to, w jaki użytkownicy mogliby sugerować Samsungowi nowe funkcje, które chcieliby zobaczyć w ramach aplikacji SmartThings. Bardzo możliwe, że taka opcja pojawi się wraz z czasem – na razie jest ona jednak niedostępna.

Na samym początku SmartThings Lab od Samsunga będzie dostępny jedynie w USA. Jego dostępność powinna jednak zostać rozszerzona wraz z czasem.