Demonstracja siły Samsunga - telewizor The Wall zachwyca jeszcze bardziej

Demonstracja siły Samsunga – telewizor The Wall zachwyca jeszcze bardziej

Samsung zaciekle walczy o technologiczną dominację na rynku telewizorów. Prawdziwą demonstracją siły jest telewizor modułowy Samsung The Wall, zapewniający olbrzymią powierzchnię wyświetlanego obrazu. Jego odświeżona wersja, która właśnie zadebiutowała, jest lepsza od swojego poprzednika w kilku bardzo istotnych aspektach.

Dla zapewnienia jak najwyższej jakości wyświetlanego obrazu, telewizor Samsung The Wall wykonano w technologii microLED. Choć zapewnia lepsze parametry obrazu, niż poprzednik, jest od niego zauważalnie cieńszy. W maksymalnej konfigruacji, Samsung The Wall może wyświetlać obraz w rozdzielczości 16K (15360 x 1080 pikseli) na ekranie o przekątnej 1000 cali. Maksymalna jasność to imponujące 1600 nitów, a za optymalizację wyświetlania i procesu upscallingu do wyższych rozdzielczości (nawet 8K) odpowiada procesor Micro AI, wykorzystujący Sztuczną Inteligencję.

Samsung The Wall 2021 – jeszcze więcej technologii

Na tym jednak nie koniec imponujących możliwości najnowszej odsłony telewizora The Wall. Koreańczycy zdecydowali się na podniesienie częstotliwości odświeżania (do 120 Hz), a od strony oprogramowania jakość obrazu podnoszą technologie Black Seal i Ultra Chroma. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu bezkablowych połączeń i bezramkowego wzornictwa, instalacja The Wall ma być znacznie prostsza niż w przypadku zastępowanego modelu.

Samsung The Wall 2021 fot. Samsung
Samsung The Wall 2021

Gdzie spotkamy Samsung The Wall?

Oczywiście, telewizor, którego maksymalna powierzchnia wyświetlanego obrazu może wynieść nawet 1000 cali nie nadaje się do zastosowań domowych. Samsung obiecuje, że spotkamy na lotniskach, w centrach handlowych i w roli zastępców tradycyjnych billboardów.

Biorąc pod uwagę, że właśnie trwa lato wypełnione sportowymi emocjami, a zakończone Euro 2020 wkrótce zastąpią emocje związane z Igrzyskami Olimpijskimi, wypada zapytać, którą z dyscyplin chcielibyście śledzić na tak imponującym ekranie?