Samsung TV Plus

Samsung TV Plus działa już w 12 krajach

Samsung oficjalnie ogłosił, że usługa TV Plus, dostępna na inteligentnych telewizorach producenta, zostanie rozszerzona na kolejne regiony oraz 742 nowe kanały. Sumarycznie, ponad 60 milionów telewizorów Samsung Smart TV dostępnych na rynku ma uzyskać dostęp do nowych materiałów.

Od czasu uruchomienia, w 2015 roku, Samsung TV Plus stał się jedną z najpopularniejszych usług przesyłania strumieniowego OTT, z ponad 15 milionami aktywnych użytkowników. Całość została zintegrowana z platformą Samsung Smart TV i nie wymaga subskrypcji ani dodania karty kredytowej do płatności. W ten sposób, Samsung pozwala na prostsze oglądanie telewizji na żywo, niezależnie od regionu.

Samsung

Samsung TV Plus z nowymi kanałami i dostępnością

Samsung TV Plus współpracuje obecnie z 300 wiodącymi sieciami nadawczymi, platformami treści oraz twórcami cyfrowymi, aby dostarczyć użytkownikom świeże materiały multimedialne. Tym razem Koreańczycy postanowili rozszerzyć dostępność swojego rozwiązania na nowe kraje oraz regiony. Bardzo możliwe, że na całą sytuację ma wpływ pandemia oraz zwiększony czas korzystania z inteligentnych telewizorów przez użytkowników.

Sam Samsung poinformował, iż dane, które posiada, ewidentnie wskazują na to, że wykorzystanie inteligentnych ekranów wzrosło na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Samsung TV Plus trafi więc na 2 nowe rynki: Australię i Brazylię. Wśród miejsc, w których obecnie można skorzystać z Samsung TV Plus znajdują się takie regiony, jak: Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Austria, Szwajcaria i Korea. Na ten moment nie ma ani słowa na temat tego czy w przyszłości z TV Plus będą mogli skorzystać także polscy użytkownicy urządzeń koreańskiego producenta. Wiadomo jedynie, iż w 2021 roku Samsung TV Plus pojawi się również w Meksyku, Indiach, Szwecji i kilku bliżej nieokreślonych krajach europejskich. Czy wśród nich będzie Polska? Miejmy nadzieję.