Asystent Google dostępny... na telewizorach Samsunga
fot. Samsung

Asystent Google dostępny… na telewizorach Samsunga

Południowokoreańska firma Samsung ogłosiła, że rozpoczyna wdrażanie Asystenta Google do swoich telewizorów Smart TV z roku modelowego 2020. Tym samym dołącza on do dwóch dostępnych już wcześniej asystentów.

Telewizory Samsunga z obsługą Asystenta Google

Asystenci głosowi spełniają co raz to większe role w wykorzystaniu telewizorów ze Smart TV. Możemy sterować urządzeniem głosowo, dzięki czemu np. włączanie aplikacji jest jeszcze bardziej wygodne i mniej czasochłonne niż wchodzenie do menu i wybieranie aplikacji. Dodatkowo dzięki Asystentowi Google możemy sterować chociażby urządzeniami Smart Home, przyciszać czy podgłaśniać telewizor, a nawet ustawić budzik, a to tylko część z tego, co potrafi asystent firmy z Mountain View.

Samsung także to dostrzega i w swoich telewizorach ze Smart TV oferował już dwóch asystentów głosowych: Alexę od Amazonu oraz swojego własnego, autorskiego asystenta, który nosi nazwę Bixby. Teraz, dołącza do nich ten rozwijany przez Google.

Asystent Google, bo o nim mowa, zacznie stopniowo trafiać do kolejnych urządzeń, jednak wyłącznie tych, które korzystają ze Smart TV. Jednak nie wszystkie informacje są dobre, szczególnie dla Polaków.

Asystent Google trafi do telewizorów południowokoreańskiego producenta, jednak wyłącznie na określone rynki. Przynajmniej na razie. Obecnie z funkcji, które daje nam asystent od Google na telewizorach, mogą skorzystać osoby mieszkające w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Niemczech oraz Francji. Z końcem listopada 2020 roku stosowną aktualizację powinny otrzymać następujące państwa: Brazylia, Indie, Korea Południowa oraz Hiszpania. Kolejne sześć państw powinno zostać wyposażone w Asystenta Google do końca tego roku.

Asystent Google trafia na telewizory Samsung Smart TV z roku modelowego 2020 (fot. Samsung)
Asystent Google trafia na telewizory Samsung Smart TV z roku modelowego 2020 (fot. Samsung)

Niestety, na tej liście nie ma Polski i na razie nie ma żadnych przesłanek ani informacji o tym, kiedy i czy w ogóle Asystent Google trafi do telewizorów Samsunga w Polsce. Cóż, pozostaje cierpliwie czekać i może w końcu i my doczekamy się asystenta na polskich urządzeniach.