Asystent Google już na zegarkach Fitbit Versa 3 oraz Sense
fot. Google

Asystent Google już na zegarkach Fitbit Versa 3 oraz Sense

Fitbit ogłosił dzisiaj wprowadzenie nowej aktualizacji systemu dla smartwatchy Fitbit Versa 3 oraz Fitbit Sense. Przynosi ona ze sobą wiele ciekawych rozwiązań.

Asystent Google trafia do smartwatchy Fitbit

Firma Fitbit ogłosiła dzisiaj dostępność aktualizacji oprogramowania Fitbit OS 5.1, która rozszerza istniejące możliwości kontroli zdrowia i wprowadza nowe funkcje zwiększające wygodę użytkowania dla urządzeń Fitbit Sense i Fitbit Versa 3.

Jedną z najważniejszych zmian jest wprowadzenie obsługi Asystenta Google, który dotychczas był niedostępny w ww. smartwatchach. Na razie będzie on jednak dostępny wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Korzystanie z asystenta głosowego ma zapewnić większy komfort dla użytkownika, który nie musi szukać swojego smartfona, żeby przykładowo ustawić budzik.

Fitbit potwierdza także, że Asystent Google powinien wkrótce trafić także na kolejne rynki, wśród których sa np. Australia, Kanada, Indie, Irlandia, Nowa Zelandia, Singapur czy Wielka Brytania. Ma to mieć miejsce do końca tego roku.

Dotychczas jedynym dostępnym asystentem głosowym w Fitbit Versa 3 oraz Sense była Alexa (fot. Fitbit)
Dotychczas jedynym dostępnym asystentem głosowym w Fitbit Versa 3 oraz Sense była Alexa (fot. Fitbit)

Warto też wspomnieć, że do czasu udostępnienia nowej aktualizacji systemowej, Fitbit Versa 3 oraz Sense obsługiwały już asystenta głosowego firmy Amazon, czyli Alexę. Teraz na pokładzie tych dwóch urządzeń pojawi się większa różnorodność tego typu rozwiązań.

Z innych istotnych zmian warto zwrócić uwagę szczególnie na jeszcze bardziej ulepszone funkcje pomiaru SpO2 (saturacji). Jak informuje Fitbit, dzięki temu, że możemy zobaczyć wyniki satruacji naszej krwi w aplikacji Health Metrics, jesteśmy w stanie lepiej zadbać o nasze zdrowie, poprzez ograniczenie stresu czy poprawienie kondycji fizycznej.

Teraz w omawianych smartwatchach pojawiła się nowa opcja, czyli pomiar SpO2 podczas snu, który po przebudzeniu złączy wszystkie dane, zebrane w nocy i pokaże raport o jakości naszej krwi podczas snu. Następnie wynik pojawi się w aplikacji Fitbit. Warto jednak zaznaczyć, że opcja ta będzie dostępna wyłącznie dla użytkowników Fitbit Premium.

Tak prezentuje się jedyna dostępna obecnie tarcza dla wyświetlania SpO2 (fot. Fitbit)
Tak prezentuje się jedyna dostępna obecnie tarcza dla wyświetlania SpO2 (fot. Fitbit)

Dodatkowo, obecnie możemy skorzystać z jednej darmowej tarczy, która na bieżąco pokaże nam poziom SpO2. Została ona pobrana już ponad milion razy. Do sklepu trafi także 7 nowych tarcz, które zostały stworzone z myślą o tych, którzy chcą na bieżąco kontrolować saturację swojej krwi. Możecie się ich spodziewać do końca tego roku.

Dystrybucja aktualizacji rozpoczyna się już od dnia dzisiejszego i stopniowo powinna pojawiać się na kolejnych urządzeniach Fitbit Versa 3 oraz Fitbit Sense.