AI

Ta witryna wyświetli słowa stworzone przez sztuczną inteligencję

Zastanawiałeś się kiedyś, jak wyglądałyby słowa stworzone przez sztuczną inteligencję? Dzięki stronie ThisWordDoesNotExist.com będziesz mógł to sprawdzić i zabłysnąć wśród znajomych. Witryna stworzona i stale rozwijana przez jednego z inżynierów Instagrama, w swoim działaniu wykorzystuje skrypt AI GPT-2, opracowany przez organizację OpenAI, pracującej nad rozwojem sztucznej inteligencji

Takie definicje nie istnieją? Sztuczna inteligencja twierdzi inaczej

Strona ThisWordDoesNotExist.com to tak naprawdę jeden wielki słownik, jednak dosyć nietypowy. Frazy, które tam znajdziemy, zostały stworzone przez zaawansowany pod względem technologicznym skrypt, opracowany przez naukowców z działającej non-profit organizacji badawczej OpenAI. Warto wspomnieć, że jej współzałożycielem był między innymi Elon Musk oraz Wojciech Zaremba. GPT-2 dzięki swoim możliwościom pozwala na łatwe wyszukiwanie różnych fraz.

Porównuje on wyniki w sieci, analizując je dokładnie i dobierając odpowiednią kombinację. Na stronie głównej ThisWordDoesNotExist.com wyświetla się jedna propozycja opracowana przez sztuczną inteligencję, jednak internauta ma również możliwość łatwego wyszukiwania własnych fraz, klikając w zakładkę Write your own.

Ta witryna wyświetli słowa stworzone przez sztuczną inteligencję

To tylko zbitek słów

Należy pamiętać jednak, że wyświetlające się słowa stworzone zostały na podstawie algorytmu wykorzystywanego przez sztuczną inteligencję. Dlatego właśnie same wyniki w większości przypadków są po prostu zbitkiem różnych definicji, wpisów na forach WWW czy postów w mediach społecznościowych. Jako ciekawostkę warto dodać, że w sieci znajdziemy również kilka innych serwisów „redagowanych” przez sztuczną inteligencję.

Na thispersondoesnotexist.com zobaczymy fotografie osób nieistniejących, a thisarticledoesnotexist.com wyświetli na ekranie naszego komputera artykuły stworzone w oparciu o nagłówki najpopularniejszych gazet i portali internetowych. Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się też, że skrypty AI potrafią tworzyć memy.

Sztuczna inteligencja stale się rozwija i warto śledzić nowości związane z tą dziedziną nauki. Polecamy również przeczytać nasz tekst o nowych serwerach Supermicro.