Supermicro

Najnowsze systemy serwerów Supermicro przyspieszą rozwój AI

Supermicro, technologiczna firma z Kalifornii, wypuściła dwa nowe systemy serwerów przeznaczonych do trenowania modeli Sztucznej Inteligencji i tworzenia aplikacji z uczeniem maszynowym, które używają mocy kart graficznych Nvidia A100 Tensor Core i trzeciej generacji technologii Nvidia HGX (najbardziej zaawansowanych serwerów przeznaczonych do tworzenia AI). Co to oznacza dla nas, konsumentów?

Supermicro dla profesjonalistów

Prezes Supermicro, Charles Liang, powiedział, że spółka wprowadza do sprzedaży nowe systemy wielkości 2U, które będą w stanie wykonywać pięć kwadrylionów operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę (5 PetaFLOPS), specyficznie przeznaczonych do tworzenia modeli AI:

Wraz z ewolucją przetwarzania danych przez karty graficzne i wprowadzania tego systemu do centrum danych, Supermicro pomoże konsumentom w korzystaniu z najnowszych optymalizacji sprzętowych wykorzystujących karty graficzne. Te nowe systemy znacząco podniosą osiągi w trakcie tworzenia modeli AI, uczenia maszynowego, analizy danych i HPC (high-performance computing).

“As GPU accelerated computing evolves and continues to transform data centers, Supermicro will provide customers the very latest system advancements to help them achieve maximum acceleration at every scale while optimising GPU use. These new systems will significantly boost performance on all accelerated workloads for HPC, data analytics, deep learning training and deep learning inference.”
Najnowsze systemy serwerów Supermicro przyspieszą rozwój AI
Nowe serwery Supermicro (fot. Fudzilla)

Nvidia twierdzi, że nowe systemy będą także umożliwiały użycie PCI-E 4.0 x16, szybkopasmowych połączeń, nawet do 200 Gb na sekundę. Ian Buck, główny menadżer firmy Nvidia,  powiedział, że kompleksowość modeli AI wzrasta w zatrważającym tempie, m.in. przez nowe wyzwania dotyczące konwersacyjnego AI, systemów rekomendacji produktów i personalizowanych zaleceń medycznych. Według niego, nowe systemy pozwolą na niezwykle szybkie trenowanie modeli Sztucznej Inteligencji.

Supermicro dla konsumentów

Nawet indywidualni klienci mogą korzystać z nowych serwerów Supermicro. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest forma 4U serwera (aby dowiedzieć się więcej o jednostce U, polecam przeczytać to) z ośmioma kartami graficznymi. Oczywiście, są to rozwiązania dla specjalistów tworzących aplikacje z uczeniem maszynowym. Taka konfiguracja pozwala na dowolne ulepszenia wraz z rozwojem technologii.

Najnowsze systemy serwerów Supermicro przyspieszą rozwój AI
Wszystkie funkcje serwerów Supermicro GPU

Wszystkie rozmiary serwerów Supermicro (1U, 2U. 4U, 10U) mają zapewnić najlepszą wydajność w historii, dzięki wykorzystaniu kart Nvidia A100, a dzięki wyżej wymienionemu połączeniu PCI-E 4.0 x16, cała konfiguracja zapewni także najniższe opóźnienia i najwyższą przepustowość.

Podsumowując, co to oznacza dla konsumentów? Przez najszybsze, najlepsze rozwiązania i optymalizacje przetwarzania danych przez karty graficzne, modele AI będą mogły być implementowane w aplikacjach i programach o wiele szybciej, niż dotychczas. A jeśli prowadzisz własne centrum danych, jest to na pewno najlepsze dostępne rozwiązanie w tym momencie. Jedno jest pewne – na pewno wspomoże to 4. rewolucję przemysłową – w wielkim stylu.