Gra planszowa

Gra planszowa ze Sztuczną Inteligencją? Oto Smart Four od GiiKER

Już niedługo zobaczymy europejskie wydanie trójwymiarowej gry planszowej o nazwie Smart Four. Produkt ten to dzieło chińskiego przedsiębiorstwa GiiKER, a do Europy sprowadza go firma Koch Media. Co ciekawe, w tej planszówce zmierzymy się ze sztuczną inteligencją – we własnej osobie.

Technologiczna nowinka…

Zasady Smart Four bazują na grze Connect Four (po polsku Czwórki), w której każdy z graczy próbuje połączyć cztery elementy tego samego koloru, przeszkadzając jednocześnie w tym przeciwnikowi. Wersja firmy GiiKER dodaje do niej trzeci wymiar.

Gra planszowa ze Sztuczną Inteligencją? Oto Smart Four od GiiKER
Plansza do gry w środku rundy / fot. Koch Media Info

Co więcej, cała gra Smart Four jest technologicznym gadżetem. Może połączyć się z telefonem, nagrywa ruchy graczy i przez mruganie świateł pokazuje postęp rozgrywki. Aplikacja mobilna o tej samej nazwie pozwoli nam właśnie na zmierzenie się z wirtualnym przeciwnikiem, za którym stoi sztuczna inteligencja. Wydawca mówi, że adaptuje się on do naszych ruchów. Oprócz tego, uzyskamy dostęp do społeczności graczy i automatycznego sędziego.

… zawita w Europie

Wydawca gry wspomina także o innych unikalnych cechach Smart Four, takich jak 3 poziomy trudności przeciwko wirtualnemu przeciwnikowi, rozgrywki online, dostęp do statystyk i zwiększona ilość zwycięskich kombinacji w porównaniu do tradycyjnego Connect Four.

Ciekawi mnie, jakie jeszcze gry planszowe sprawdziłyby się dobrze w inteligentnych wersjach. Ten rok wydaje się idealnym czasem na ich wprowadzenie.

Smart Four
Integracja z mobilną aplikacją / fot. Koch Media Info

Grę Smart Four zobaczymy w wybranych sklepach 20 listopada 2020 roku. Więcej informacji znajdziemy na stronie wydawcy, klikając tutaj.