Inteligentne ogrodzenie pomoże zadbać o bezpieczeństwo posesji

Inteligentne ogrodzenie pomoże zadbać o bezpieczeństwo posesji

Systemy smart coraz bardziej wkraczają w nasze życie. Okazuje się, że mogą mieć one także zastosowanie w naszych ogrodach czy działkach! Ogrodzenie smart na horyzoncie.

Jak zapewnić bezpieczeństwo na swojej posesji?

Od kilku lat standardem jest już zautomatyzowana kontrola bram garażowych czy wjazdowych naszej parceli. Ale co by się stało, gdyby do tego zestawu dołożyć odpowiedni sterownik? Firmy dostarczają rozwiązania, które pozwalają na zdalne sterowanie bramami z poziomu twojego własnego telefonu. Teraz będziemy musieli się martwić czy na pewno zamknęliśmy bramę, bo wszystko będzie pod kontrolą w smartfonie, w którym możesz sprawdzić status zamknięcia. Zapomniałeś o wizycie kuriera, a wyjechałeś na wakacje? Teraz możesz otworzyć mu bramę zdalnie, żeby zostawił paczkę na terenie posesji, a później bezpiecznie ją zamknąć.

ogrodzenie
Źródło zdjęcia: Pixabay

Wspomniane systemy mogą być ciągle rozbudowywane wraz z rozwojem technologii. Zawsze można do nich dołożyć dodatkowe oświetlenie czy, na przykład przy furtce wejściowej – wideofon, tak aby kontrolować kogo wpuszczamy na posesję. Ogrodzenie może być inteligentne.

I niech stanie się światłość

Pamiętacie jeszcze ogrodowe lampki solarne, które zapalały się o zachodzie słońca, a gasły o wschodzie? A co jakby rozwinąć tę formułę? Obecna technologia umożliwia budowanie systemów, w których dowolnie możesz sterować włączaniem i wyłączaniem lamp, także z poziomu swojego smartfona. Możesz wpływać na parametry takie jak intensywność czy które z żarówek mają świecić. Wszystko to sterowane z twojego własnego telefony, który może zapamiętać ustawione przez Ciebie konfiguracje.

W systemach zdalnego sterowania światłem ogrodowym najczęściej wykorzystywane są lampy oparte na diodach LED. Pozwala to w znacznym stopniu zredukować zużycie energii elektrycznej przy zachowaniu właściwego natężenia światła.

Co umożliwiło tak szybki rozwój infrastruktury inteligentnych rozwiązań dla posesji?

Wyeliminowanie połączeń kablowych i postawienie na rozwój łączności Wi-Fi sprawiło, że systemy smart dla naszych posesji, są coraz popularniejsze. Teraz w łatwy sposób, bez konieczności plątania się w kilometry przewodów, podłączymy do instalacji kolejne urządzenia, a wszystkim możemy sterować bezpośrednio z naszego telefonu komórkowego. Zachęcam do przeczytania newsa o CarKey, funkcjonalności pozwalającej na otwieranie auta z wykorzystaniem smartfona Apple.

Źródło grafiki głównej: Pexels