soczewki kontaktowe

W wirtualnym gabinecie wybierzesz soczewki kontaktowe zdalnie

Czasy epidemii, choć ciężkie i niepewne praktycznie dla każdego, również przyniosły ze sobą wielką zmianę w tym, ile rzeczy załatwić możemy bez wychodzenia z domu. Od teraz zdalnie będziemy również mogli dobrać soczewki kontaktowe.

Wirtualny gabinet Bezokularow.pl

Do tej pory, chociaż sam zakup soczewek kontaktowych zdalnie był możliwy, to niestety, jak chcieliśmy spytać o poradę specjalisty, musieliśmy się do niego udać. Czy to do sklepu optycznego, czy to do okulisty, lekarz (lub też osoba odpowiednio do tego przeszkolona) musiał nas zobaczyć.

Jak się jednak okazuje, tak oczywiste rzeczy jak możliwość odbycia osobistej wizyty u lekarza, lub optyka, mogą być w czasach epidemii nawet nie ograniczone, co nawet niemożliwe. Jeśli chcieliśmy przez ten okres przejść z okularów na soczewki, musieliśmy albo liczyć na różnorakie poradniki jak tego dokonać, lub też czekać na lepsze czasy.

inteligentne soczewki kontaktowe
fot. Pexels.com

Wybór soczewek kontaktowych nie jest bowiem do aż tak oczywistym i prostolinijnym procesem jak mogłoby się to wydawać. Najważniejszym czynnikiem na który powinniśmy zwrócić uwagę przy ich kupnie jest nasza wada wzroku. Oprócz samej mocy soczewek, być może spełnione muszą być również inne wymagania, aby nasze oczy nie ucierpiały. 

Po wybraniu odpowiednich soczewek, bardzo ważną rzeczą jest również przeszkolenie z ich użytkowania. Niestety już wiele osób przekonało się, że niewłaściwe korzystanie z “kontaktów” może okazać się bardzo niebezpieczne dla wzroku.

Kolejną ważną kwestią jest również dobór odpowiedniego modelu soczewek dla naszego trybu życia, a także tego jak z nich korzystać będziemy. Na rynku znaleźć możemy wersje jednodniowe, tygodniowe, czy nawet i miesięczne. O każde z nich trzeba również należycie dbać, aby służyły jak najdłużej. Cała ta wiedza jest bardzo ciężka do przekazania przez kogoś do tego nie wyszkolonego, a samodzielne jej zbieranie również nie jest dobrym wyjściem.

Zdalna wizyta u optyka

Widząc wszystkie te problemy, serwis BezOkularów.pl przygotował specjalną usługę o nazwie Wirtualny Gabinet, dzięki której każdy będzie w stanie dobrać odpowiednie soczewki kontaktowe zdalnie, nawet w czasach epidemii. Razem z pomocą w doborze i obowiązkowym przeszkoleniem, każdemu należeć będą się darmowe próbki, czy kompendia wiedzy związane z “kontaktami”.

W wirtualnym gabinecie wybierzesz soczewki kontaktowe zdalnie
fot. Bez Okularów

Cały proces obsługi Wirtualnej Gabinetu nie jest skomplikowany – wszystko zaczyna się od dokładnej ankiety, na podstawie której system już sam w stanie jest zebrać wymagane informacji. Kolejnym krokiem jest zdalne spotkanie ze specjalistą, który potwierdzi dotychczasowy wybór. Ostatnim krokiem jest odbiór darmowego pakietu edukacyjnego, wraz z próbkami soczewek. Po wszystkim użytkownik jeszcze przez 14 dni będzie mógł bezpłatnie skontaktować się ze specjalistą, na wypadek pojawienia się nowych pytań, lub też problemów.

Badanie w ramach Wirtualnego Gabinetu Bezokularow.pl skierowane jest do obecnych użytkowników soczewek kontaktowych, którzy z jakichś powodów nie do końca są zadowoleni ze swoich dotychczasowych szkieł kontaktowych. Projekt dedykowany jest również użytkownikom okularów korekcyjnych, chcącym wypróbować soczewki kontaktowe. W obu przypadkach wymagana jest znajomość parametrów wady wzroku lub posiadanie recepty okularowej. Proces dopasowania, jak i soczewki kontaktowe są całkowicie bezpłatne. Wymagane jest ukończenie 18. roku życia.