Sony Motion Sonic - steruj muzyką przy pomocy gestów

Sony Motion Sonic – steruj muzyką przy pomocy gestów

Jesteś muzykiem i chciałbyś dzielić się swoimi odczuciami, towarzyszącymi ci podczas grania na żywo z zebraną wokół Ciebie publicznością? Sony Motion Sonic to inteligentna opaska, której zadaniem jest sprawić, by stało się to możliwe.

Coraz częściej zdarza się, że z portali crowdfundingowych korzystają również największe, światowe przedsiębiorstwa, chociażby po to, by przekonać się, czy dany produkt istotnie spotka się z zapotrzebowaniem. Współcześnie tego typu serwisy to nie tylko szansa dla ambitnych, ale ubogich konstruktorów, by pozyskać środki na produkcję opatentowanych pomysłów, ale też papierek lakmusowy dla największych, czy projekty, nad którymi pracują, rzeczywiście mają sens.

Sony Motion Sonic fot. Sony
fot. Sony

Serwis Indiegogo i jego bazę użytkowników postanowiła wykorzystać firma Sony, umieszczając tam urządzenie o nazwie Sony Motion Sonic. To inteligentna opaska, której zadaniem nie jest przekazywanie powiadomień ze smartfona, wyświetlanie godziny, informacji o pogodzie czy mierzenie tętna, a…sterowanie instrumentami muzycznymi.

Sony Motion Sonic – jak działa?

Opaska, którą na Idiegogo usiłuje sprzedać Sony, łączy się ze smartfonem muzyka, służącym do sterowania wykorzystywanym interfejsem audio i właśnie w tym momencie zaczyna dziać się magia Motion Sonic. Do tej pory, do sterowania efektami oferowanymi przez interfejs auto, czy nawet prostej zmiany głośności, konieczna była interakcja ze smartfonem przy pomocy palców, co oznaczało przerwę w koncercie. Opaska Sony Motion Sonic wykryje gesty nadgarstka, które wcześniej zostaną przypisane do odpowiednich efektów.

Sony Motion Sonic fot. Sony
fot. Sony

Umożliwi to muzykowi grę bez konieczności sięgania po urządzenie sterujące interfejsem audio, by móc bez jakichkolwiek przeszkód oddać się graniu dla publiczności. W teorii – dość proste rozwiązanie, które w praktyce może okazać się nieocenioną pomocą dla muzyków.

Sony Motion Sonic fot. Sony
fot. Sony

Ciężko zrozumieć to bez odpowiedniego przykładu, dlatego rzućcie okiem na poniższy film. Wszystko stanie się jasne.

Ceny, dostępność

Na tę chwilę, Sony Motion Sonic znajduje się w fazie prototypu. Sony przewiduje, że pierwsi odbiorcy otrzymają swoje urządzenia w marcu 2022 roku. Cena inteligentnej opaski dla muzyków to, w ofercie early bird, 23 900 jenów japońskich, czyli nieco ponad 800 złotych. Do nabycia, oczywiście, na Indiegogo.

Choć doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że z interfejsów audio korzystają niemal wyłącznie muzycy, łatwo sobie wyobrazić, że tego typu opaska mogłaby służyć jako zdalne sterowanie chociażby dla aparatów, czym mocno ułatwiłaby pracę w studio, czy wielu innych urządzeń.

Powodzenia!