Sony
fot. Unsplash.com

Sony wykorzystuje roboty do składania konsol. Tempo jest imponujące

Sony osiągnęło pułap, który może być powodem do zazdrości. Specjalna fabryka producenta w Tokio pracuje w oparciu o roboty, które są w stanie złożyć konsolę PlayStation 4  w niesamowitym tempie. To również kolejny krok marki w kierunku automatyzacji.

Źródła z Japonii donoszą, iż Sony bardzo mocno stawia na robotyzację jednej ze swoich fabryk. Okazuje się, iż budynek, który znajduje się w Tokio jest w stanie wyprodukować i złożyć konsolę PlayStation 4 w przeciągu 30 sekund. Obiekt Sony dysponujący takimi zdolnościami ma być położony na obrzeżach Kisarazu, po drugiej stronie zatoki w mieście.

Sony stawia na roboty

Fabryka Sony, która obsługiwana jest przez Sony Manufacturing & Operations ma korzystać z linii montażowej o długości 31,4 metra – ta została ukończona dwa lata temu, w 2018 roku. Proces składania każdej konsoli wymaga zaledwie kilku pracowników. Człowiek w tym przypadku jest odpowiedzialny za dodawanie płyt głównych do linii montażowej i do… umieszczania gotowych konstrukcji w pudełku. Resztę obsługują 32 roboty – 26 z nich odpowiada za mocowanie i układanie elastycznych części wraz z elektroniką w środku konsoli.

Co ciekawe, roboty współpracują ze sobą. Podczas implementowania delikatnych elementów, jeden z robotów trzyma kabel, a drugi przykleja go lub umieszcza w konsoli pod odpowiednim naciskiem. Analitycy twierdzą, iż obecnie nie ma drugiej takiej fabryki, która w podobny sposób wykorzystywałaby roboty.

Sony
fot. Unsplash.com

Fabryka z długą historią

Fabryka Sony w Kisarazu nie jest przypadkowym miejscem na nowoczesne operacje. To właśnie w tym miejscu japońska firma produkowała wszystkie modele konsoli PlayStation – zaczynając od PSX w 1994 roku, a na PS4 kończąc. Sam proces produkcji ma być obecnie w pełni zautomatyzowany, a połączenie pracy ludzkiej oraz robotów jest obserwowane przez inżynierów i stale ulepszane.

Głównym celem Sony jest uzyskanie zwrotu z inwestycji w automatyzację. A ta, jak pisaliśmy – będzie tylko i wyłącznie postępować.