Microsoft organizuje bezpłatne szkolenie z zakresu tworzenia aplikacji na sprzęt IoT

Microsoft organizuje bezpłatne szkolenie z zakresu tworzenia aplikacji na sprzęt IoT

Firma Microsoft poinformowała właśnie o uruchomieniu nowego kursu dla programistów, który ma pomóc im wejść do świata tworzenia aplikacji dla urządzeń z kategorii Internetu Rzeczy. Na szczególną uwagę zasługuje jednak fakt, że szkolenie będzie całkowicie darmowe, a wszystkie wykłady odbędą się online.

Nowy kurs firmy Microsoft ma wspomóc programistów, którzy chcą pisać programy i aplikacje dla sprzętu IoT. Szkoleniowcy mają w przystępny sposób przedstawić tajniki platformy Azure, która wykorzystuje model PaaS, udostępniając zaawansowane mechanizmy przetwarzania danych w chmurze.

Mówiąc bardziej przystępnie, dzięki Azure bardziej doświadczeni użytkownicy mogą tworzyć, konfigurować i wdrażać aplikacje dla urządzeń IoT. Nowy kurs został zapowiedziany podczas tegorocznej konferencji Microsoft Build. Testowe edycje szkoleń odbywały się jeszcze w styczniu.

iot

Certyfikat potwierdzi umiejętności

Otrzymany po zakończeniu szkolenia online certyfikat ma potwierdzać umiejętności tworzenia programów i aplikacji dla urządzeń z kategorii Internetu Rzeczy. Ponadto, podczas tego kursu ochotnicy mają poznać tajniki platformy Microsoft Azure od podszewki. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się zatem, jak w niej przechowywać dane, przetwarzać je, analizować oraz konfigurować wszystkie funkcję Azure. Warto wspomnieć, że o ile szkolenie jest całkowicie darmowe, to sam egzamin jest płatny. W Polsce kosztuje 110 dolarów amerykańskich, co w przeliczeniu da około 460 złotych. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie kursu.

Jak czytamy na blogu firmy Microsoft, „Kandydaci na specjalizację Azure IoT Developer Speciality będą posiadać specjalistyczną wiedzę w zakresie tworzenia chmurowych komponentów rozwiązania IoT Azure”

Coraz więcej kursów związanych ze sztuczną inteligencją i sprzętem IoT

Jakiś czas temu pisaliśmy o kursie online organizowanym przez szkołę MIT, który miał wprowadzać uczestników do świata sztucznej inteligencji, robotyki i przetwarzania języka naturalnego. Jak widać, coraz więcej jednostek i placówek decyduje się szkolić specjalistów z zakresu sztucznej inteligencji i sprzętu z kategorii Internetu Rzeczy.

Propozycja firmy Microsoft może być o tyle interesująca, że pozwoli rozszerzyć naszą wiedzę z zakresu platformy Azure całkowicie bezpłatnie i bez wychodzenia z domu. Jako ciekawostkę warto dodać, że jakiś czas temu sieć sklepów Biedronka przeprowadzała szkolenia z zakresu pieczenia bułek z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości.