T-Mobile 5G
T-Mobile 5G

T-Mobile: kolejne, polskie miasta w zasięgu 5G

Rozbudowa sieci 5G na częstotliwości współdzielonej 2100 MHz trwa w najlepsze. Komunikat w tej sprawie właśnie przedstawiła sieć T-Mobile, jednocześnie informując o tym, które miasta znalazły się w zasięgu 5G w ostatnim czasie.

Kolejne stacje bazowe, kolejne miasta

Ambitne deklaracje operatora sieci T-Mobile wymagają naprawdę intensywnych prac. Właśnie poznaliśmy bieżący postęp w ich realizacji. Zgodnie z przesłaną informacją, w ciągu ostatnich dni uruchomiono kolejnych 120 stacji bazowych, oferujących dostęp do sieci 5G. Dzięki temu, sieć T-Mobile liczy już niespełna 1800 stacji zdolnych rozgłaszać zasięg 5G.

Uruchomione stacje posłużyły do wzmocnienia zasięgu w takich miejscowościach, jak Warszawa, Gdańsk, Gdynia, Poznań i Kielce. Kilkadziesiąt z nich rozlokowano w zupełnie nowych, pod względem dostępności 5G od T-Mobile, miastach w Polsce.

Polska wschodnia na celowniku T-Mobile

Wśród miast, w których operator sieci T-Mobile uruchomił dostęp do sieci 5G, w ostatnim czasie, znalazły się: Toruń, Bydgoszcz, Lublin, Radom, Białystok, Tarnów, Olsztyn, Chełm i Nowy Sącz. Oznacza to, że z szybszego internetu ucieszą się, przede wszystkim, mieszkańcy większych miast z Polski wschodniej. Białystok, Lublin, Chełm i Tarnów właśnie dołączyły do Rzeszowa, w którym 5G dostępne jest już od ponad roku.

Które miasta będą następnymi, gdzie będzie można korzystać z 5G od T-Mobile? Tego dowiemy się zapewne już w najbliższym czasie.