Teledysk wygenerowany przez AI powstał w hołdzie Daft Punk

Teledysk wygenerowany przez AI powstał w hołdzie Daft Punk

Informacja o rozpadzie Daft Punk zasmuciła wielu miłośników muzyki elektronicznej. Jeden z nich, w hołdzie lubianemu zespołowi, opublikował teledysk powstały z wykorzystaniem Sztucznej Inteligencji.

Gdyby ktoś zadał pytanie o to, jaki rodzaj muzyki najmocniej kojarzy się ze Sztuczną Inteligencją, z pewnością byłaby to muzyka elektroniczna. To wcale nie dziwi, w końcu technologia i gatunek muzyki mają ze sobą wiele wspólnego. Zarówno AI jak i muzyka elektroniczna istnieją dzięki temu, że pewnego dnia człowiek wynalazł i dopracował komputery.

W takich okolicznościach, trudno wyobrazić sobie ciekawsze pożegnanie zespołu tworzącego muzykę elektroniczną, niż wykorzystując Sztuczną Inteligencję. Dokonał tego mieszkający w Irlandii Północnej kompozytor Glenn Marshall.

Voyager w Story2Hallucination

Powstały film stanowi muzyczną, abstrakcyjną ilustrację do utworu Voyager autorstwa (co naturalne) Daft Punk. Twórca wykorzystał oprogramowanie Story2Hallucination, czyli zmodyfikowaną wersję narzędzia Big Sleep, służącego do przekształcania tekstu w obrazy, z wykorzystaniem AI.

Za materiał źródłowy posłużyły frazy robot headgear, robot heads i robot disco. Wykorzystano efekt upodabniający obraz do filmu Tron.

Finalny efekt, niewymagający komentarza, można obejrzeć poniżej. Powiem jedynie, że warto posłuchać i obejrzeć.