TerraGo

TerraGo planuje inteligentne oświetlenie uliczne w Europie

Idea inteligentnego oświetlenia ulic istnieje nie od dziś. W tym miesiącu firma TerraGo ogłosiła współpracę z Urban Control Ltd. Pierwsza z tych spółek specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania do inteligentnych miast, podczas gdy Urban Control to największy dostawca zintegrowanego sprzętu w Wielkiej Brytanii.

Inteligentne życie

Nietrudno domyślić się, na czym będzie polegać to partnerstwo. Najlepszy producent urządzeń smart city łączy siły z twórcą oprogramowania. Ta kombinacja pozwoli klientom (miastom) na stworzenie systemu, który wykorzystuje mniej energii, przyspiesza rozwój infrastruktury, a co za tym idzie – obniża koszty.

TerraGo planuje inteligentne oświetlenie uliczne w Europie
To tylko niektóre z korzyści płynących z tej współpracy / fot. IoTEvolutionWorld

Co ciekawe, te dwie spółki kolaborowały już wcześniej, między innymi nad projektami w Londynie, Glasgow, Westminster i Surrey.

Ufność w TerraGo

Jak powiedział Terry Dean, szef Urban Control:

Używaliśmy oprogramowania do oświetlenia ulicznego TerraGo w naszych największych projektach, więc wiemy, że możemy ufać jakości i uwadze, którą ta firma wkłada w swoje produkty i interakcję z klientem.

“We’ve been using TerraGo’s Streetlights software on some of our biggest projects, and know that we can trust the quality and care that they put into their products and client engagements.”
TerraGo planuje inteligentne oświetlenie uliczne w Europie
Firma ta zajmuje się nie tylko oświetleniem ulicznym / fot. TerraGoTech

Urban Control patrzy na każde miasto jako unikalny projekt. To właśnie ta dbałość spowodowała, że producent oprogramowania chciał połączyć siły w tworzeniu inteligentnego oświetlenia ulicznego. Terry’emu Deanowi wtóruje Dave Basil, szef TerraGo:

Jesteśmy podekscytowani z naszego partnerstwa z Urban Control. Mieliśmy już szansę współpracować razem nad kilkoma projektami i zawsze uzyskiwaliśmy świetne rezultaty. Urban Control demonstruje prawdziwe zaangażowanie w pomoc klientom w adaptacji tej technologii do ich indywidualnych potrzeb.

“TerraGo is thrilled to officially partner with Urban Control after getting the chance to collaborate on their projects with them, and seeing such great results. Urban Control demonstrates a real dedication to helping their customers adapt technology to their unique needs […].”

Jest szansa, że pierwsze owoce tego partnerstwa zobaczymy jeszcze w tym roku, chociaż przez wzmożone restrykcje może być to utrudnione.