tani samochód elektryczny
fot. Unsplash.com

Nadchodzi tani samochód elektryczny? Tesla podzieliła się planami

Tani samochód elektryczny to marzenie wielu użytkowników na całym świecie. Okazuje się, że nowe baterie Tesli mogą przyczynić się do powstanie takiej konstrukcji.

Praktycznie każda osoba marzy o tym, aby móc kupić tani samochód elektryczny – niestety w przypadku tych konstrukcji ceny bardzo mocno się wahają i nie są niskie. To jednak może się zmienić w przeciągu najbliższych lat. Podczas specjalnego „Battery Day”, Elon Musk pokazał szereg zmian wprowadzonych przez Teslę, które mają zaowocować szybszym rozwojem elektrycznych samochodów.

Najważniejszą informacją jest jednak fakt, że nowe baterie pozwolą firmie stworzyć tani samochód elektryczny.

Tani samochód elektryczny musi powstać

Wraz z rozwojem rynku aut elektrycznych nie jest żadną tajemnicą, iż stworzenie taniego samochodu elektrycznego przełoży się na ogromny sukces marki, która będzie w stanie go zaproponować. Elon Musk podczas Battery Day zdradził, iż Tesla będzie w stanie stworzyć konstrukcję, która będzie dostępna w cenie około 25 tysięcy dolarów. Wszystko to przy wykorzystaniu nowych technologii oraz baterii, które trafią do masowej produkcji w najbliższych miesiącach.

Zmiany dotyczące baterii, które mają pozwolić, aby tani samochód elektryczny stał się rzeczywistością związane są z wielkością ogniw – to 46 na 80 mm. Komórki są w stanie lepiej zarządzać ciepłem i zawierają w sobie do sześciu razy więcej mocy niż obecnie stosowane akumulatory elektryczne. Te wszystkie liczby przekładają się także na zwiększenie zasięgu samochodu o około 16 proc.

Kilka tysięcy dolarów oszczędności

Jak zauważa Reuters, analitycy szacują, iż nowa generacja akumulatorów Tesli, która ma stworzyć tani samochód elektryczny będzie pozwala zaoszczędzić nawet do kilku tysięcy dolarów na pojedynczym pojeździe. To póki co jednak zdecydowana pieśń przyszłości. Amerykańska marka widzi trend, który zacznie żyć dopiero w okolicach 2023 a nawet 2024 roku. W tym czasie jeszcze wiele może się zmienić.

Szczególnie u konkurencji.