Todoist dodaje obsługę Asystenta Google! Tworzenie listy zadań łatwe jak nigdy
fot. Todoist

Todoist dodaje obsługę Asystenta Google! Tworzenie listy zadań łatwe jak nigdy

Asystent Google pozwala nam na wykonanie bardzo wielu czynności praktycznie bez kiwnięcia palcem. Dlatego też cieszy każda informacja o zintegrowaniu zewnętrznych aplikacji z asystentem giganta z Mountain View.

Todoist z obsługą Asystenta Google ułatwi dodawanie i zarządzanie zadaniami

Todoist to jedna z najpopularniejszych (o ile nie najbardziej popularna) aplikacja do tworzenia list zadań (tak zwanych „to do”). Korzysta z niej już ponad 20 milionów użytkowników. W związku z tym aplikacja musi się dalej rozwijać, aby nie stracić wiernych użytkowników.

Właśnie w aspekcie rozwoju należy rozpatrywać dodanie do Todoist obsługi Asystenta Google. Od teraz będziemy mogli tworzyć, zarządzać czy usuwać nasze listy zadań poprzez polecenia głosowe, wydawane bezpośrednio do naszego urządzenia, które obsługuje omawianego asystenta głosowego.

Przykład wykorzystania Asystenta Google do odczytania informacji z aplikacji Todoist (fot. Todoist)
Przykład wykorzystania Asystenta Google do odczytania informacji z aplikacji Todoist (fot. Todoist)

Po skonfigurowaniu i udzieleniu pozwolenia na połączenie za pośrednictwem Asystenta, Todoist będzie w stanie udzielić nam kompletnego zestawienia zadań na dany dzień, jak również przyjąć nowe i oznaczyć ukończone zadania za pomocą interakcji głosowej.

Zmodernizowana integracja obsługuje również standardową składnię Todoist Quick Add w celu dodawania nowych zadań. Pozwala to na tworzenie nowych dodatków i ustawianie daty, projektu, priorytetu i etykiety w jednym słownym poleceniu.

Współpraca Asystenta z Todoist sprawi, że aplikacja stanie się jeszcze bardziej rozbudowana i przyjazna użytkownikowi, dzięki czemu na pewno zyska kolejnych fanów, którzy będą jej używać na co dzień.

Warto wspomnieć, że dalej nie ma możliwości zmiany domyślnej aplikacji do listy zadań i notatek, którą pozostaje Google Keep. Dodanie możliwości obsługi aplikacji Todoist przez Asystenta Google to jednak duży krok naprzód i należy wypatrywać z zaciekawieniem kolejnych zmian w tym aspekcie.