Asystent Google
fot. Unsplash

Nie możecie znaleźć potrzebnej opcji w ustawieniach Asystenta Google? Od teraz będzie łatwiej

„Przekopywanie” się przez ustawienia różnych aplikacji potrafi przyprawić o zawrót głowy. Dotychczas taka sama sytuacja miała miejsce w opcjach Asystenta Google, jednak teraz się to zmienia.

Asystent Google otrzymuje pasek wyszukiwania opcji

Asystent Google rozrasta się w zatrważającym tempie. Co chwilę pojawiają się nowe funkcje i możliwości, a sam asystent z dnia na dzień jest w stanie zrobić dla nas coraz to więcej rzeczy. W związku z tym rośnie też liczba opcji, które możemy włączyć podczas korzystania z Asystenta Google.

W ustawieniach tej aplikacji brakowało dotychczas paska wyszukiwania dostępnych opcji. Musieliśmy wertować ustawienia, a także szukać potrzebnych opcji w długim podmenu. Teraz się to zmienia, ponieważ Google dodało do swojej aplikacji pasek wyszukiwania opcji w ustawieniach.

Zasady działania takiej wyszukiwarki chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć. Do bólu przypomina ona inne rozwiązania Google. Po wpisaniu szukanej frazy zostaną wyświetlone wszystkie opcje zawierające ją.

To, co wydaje się proste, nie zawsze musi działać bezproblemowo. Ekipa AndroidPolice, która przetestowała już pasek wyszukiwania, donosi, że funkcja wyszukiwania nie zawsze działa tak, jak życzy sobie tego użytkownik. Co to oznacza? Owszem, wyszukuje potrzebne opcje z menu głównego, jednak co jakiś czas ma problemy z wyświetleniem opcji znajdujących się w podmenu.

Nie jest to jednak rażąca niedogodność, ponieważ można to poprawić jedną aktualizacją. Pozostaje wierzyć, że Google już wie o tym błędzie i postara się go jak najszybciej wyeliminować.

Opcja paska wyszukiwania powinna już zacząć pojawiać się u pierwszych użytkowników, a z czasem zobaczą ją wszystkie osoby na swoich urządzeniach. Na pewno jest to spore usprawnienie, ponieważ Asystent Google będzie się coraz bardziej rozrastał i będzie pojawiało się wiele nowych funkcji, które będzie trzeba skonfigurować.