Asystent Google
Asystent Google (fot. Google)

Komunikaty z Asystenta Google teraz też na słuchawkach przewodowych

Google bardzo mocno rozwija swojego asystenta głosowego, dołączając do niego nowe funkcjonalności i możliwości. Jedna z nich pozwoli na odczytywanie wiadomości i powiadomień w każdych słuchawkach przewodowych.

Asystent Google wyrecytuje nam powiadomienie w słuchawkach

Najważniejszą funkcją Asystenta Google jest rzecz jasna możliwość wypowiadania komend, które on następnie zrealizuje. Ich lista z dnia na dzień się wydłuża, przez co staje się on coraz to bardziej funkcjonalny.

Niemniej ważną rzeczą jest także odczytywanie powiadomień. Wyobraźcie sobie, że zimą idziecie na spacer do parku i macie w uszach swoją ulubioną muzykę. Nagle czujecie, że przychodzi do Was powiadomienie. Wtedy musicie wyciągnąć telefon z kieszeni i często także zdjąć rękawiczki, żeby odblokować go (chyba że macie ciągle włączony tryb obsługi w rękawiczkach). Na końcu okazuje się, że nie jest to wcale ważne i na darmo wyciągaliście smartfona, a przy okazji Wasza ręka lekko zmarzła.

Asystent Google umożliwi odczytywanie powiadomień na każdych słuchawkach przewodowych (fot. 9to5google)
Asystent Google umożliwi odczytywanie powiadomień na każdych słuchawkach przewodowych (fot. 9to5google)

Potrafi to nieco zirytować, dlatego Google wprowadza opcję, która oszczędzi Wam czasu. Gigant z Mountain View dodał możliwość odtwarzania powiadomień na każdych słuchawkach przewodowych, niezależnie od producenta.

Warunkiem działania najnowszej funkcji jest smartfon lub inne urządzenie z najnowszym systemem Android oraz przewodowe słuchawki, podłączane przez złącze USB-C lub jack 3.5 mm. Wtedy na ekranie – po podłączeniu słuchawek – powinien pojawić się komunikat informujący o tym, że należy przytrzymać przez dwie sekundy przycisk akcji na słuchawkach, aby wywołać Asystenta Google, który następnie odczyta nasze powiadomienie.

W celu sprawdzenia, czy Wasze słuchawki zostały odpowiednio sparowane z Asystentem Google, aby móc odczytywać Wasze powiadomienia, należy przejść do aplikacji Asystenta i sprawdzić listę sparowanych urządzeń. Jeśli widzicie na niej swoje urządzenie to znak, że wszystko odbyło się poprawnie. Użytkownicy mogą tam również kontrolować, jakie aplikacje działają z „Powiadomieniami mówionymi” i uzyskać pomoc.

Jest to bardzo ciekawa zmiana, ponieważ dotychczas funkcja ta była zarezerwowana dla określonych urządzeń. Teraz każda osoba posiadająca przewodowe słuchawki będzie mogła korzystać z takiej funkcjonalności.