Touchpad do sterowania językiem nazwany MouthPad (źródło: Augmental)
MouthPad^ (źródło: Augmental)

Ten touchpad jest obsługiwany językiem. Ma pomóc osobom z paraliżem

Firma Augmental opracowała touchpad, dzięki któremu każdy będzie mógł komunikować się ze światem, bez względu na jego niepełnosprawności. MouthPad^ jest bezprzewodowy i działa w oparciu o Bluetooth.

Personalizowany touchpad pozwoli sterować urządzeniami za pomocą języka

Produkt MouthPad^ jest formą touchpada sterowanego językiem, który pozwala na zarządzanie sprzętami takimi, jak komputer, smartfon czy tablet. Jest w pełni bezprzewodowy, proces ładowania aktywuje się automatycznie w specjalnym etui, a jego działanie opiera się o łączność Bluetooth. Czas ładowania wynosi około 2 godzin, natomiast praca na baterii pozwala na ciągłą pracę przez 5 godzin. MouthPad^ obsługiwany jest przez system iOS, Android, MacOS, Windows, a także przez Linux.

Urządzenie umieszczane jest na podniebieniu, gdzie staje się całkowicie niewidoczne dla otoczenia. Ten wyjątkowy touchpad jest w stanie wykrywać każdy z ruchów oraz gestów języka w czasie rzeczywistym. Potrafi obsłużyć zarówno kierowanie kursorem, jak i kliknięcia. MouthPad^ projektowany jest indywidualnie dla każdego modelu jamy ustnej, tworzony z wysokiej klasy materiałów dentystycznych, a także w oparciu o druk 3D oraz hermetyzację elektroniczną.

Rozwiązanie wspomoże osoby sparaliżowane

Główną misją firmy Augmental, będącej autorem innowacyjnego touchpada, jest tworzenie technologii wyjątkowo przyjaznych dla człowieka. Rozwiązanie w postaci MouthPada^ może ułatwić życie przede wszystkim osobom borykającym się z niepełnosprawnościami. Osoby te na co dzień mogą czuć się odrzucone przez brak dostępu do technologii, wynikający z ich zdrowotnych ograniczeń.

Na rynku dostępne są już innowacje, pozwalające dość sprawnie komunikować się ze światem, należy do nich na przykład manipulator sterowany czapką, pomoc głosowa, joysticki sterowane ustami czy metody wykorzystujące śledzenie ruchu gałek ocznych. Niestety nie są one wystarczające, a tego rodzaju touchpad daje szanse komunikacji nawet osobom sparaliżowanym.