TP-Link Deco X90 - rozwiązanie mesh dla najbardziej wymagających

TP-Link Deco X90 – rozwiązanie mesh dla najbardziej wymagających

Inteligentny dom wymaga doskonałego połączenia z internetem. Jak je zapewnić? Między innymi przez zastosowanie routera wysokiej klasy. Właśnie takim urządzeniem jest TP-Link Deco X90, który właśnie trafia na rynek.

Co potrafi Sztuczna Inteligencja w routerze?

Na łamach oiot.pl wielokrotnie opisujemy zastosowanie AI w przedmiotach codziennego użytku. Sztuczną Inteligencję spotykamy zarówno w zaawansowanych technicznie urządzeniach, jak smartfony czy tablety, ale też zupełnie niepozornych, na przykład pralkach czy robotach kuchennych. W routerze TP-Link Deco X90 również jest obecna. Jak opisuje producent, AI gromadzi wszystkie niezbędne informacje – zarówno te dotyczące środowiska sieciowego oraz jakości urządzeń klienckich, jak i zachowań samych użytkowników. Wszystko po to, by zapewnić optymalne parametry pracy sieci.

Im więcej urządzeń, tym lepiej, w sam raz dla smart home

Router mesh TP-Link Deco X90 jest w stanie jednocześnie obsługiwać nawet do 200 urządzeń. Oznacza to, że nigdy nie zabraknie połączenia sieciowego dla żadnego z naszych inteligentnych urządzeń. Przestrzeni sieciowej dla gości również nie zabraknie. Co istotne, połączenia zabezpieczone są autorską technologią TP-Link HomeShield, chroniącą urządzenia IoT.

TP-Link Deco X90 fot. TP-Link
TP-Link Deco X90 fot. TP-Link

Tak szybko, jak to możliwe

Opisywany router korzysta ze standardu WiFi 6 (AX6600), w którym łączna prędkość połączenia sieciowego może sięgnąć nawet 6600 Mb/s. Wyposażony został również w gniazdo RJ45 umożliwiające przesyłanie danych z prędkością 2,5 Gb/s. W sam raz by podłączyć nawet najszybsze dostępne dla klientów indywidualnych łącza światłowodowe w Polsce.

Cena, dostępość

TP-Link Deco X90 powinien pojawić się w sprzedaży w ciągu najbliższych kilku dni. Sugerowana cena detaliczna za zestaw dwóch jednostek to 2400 złotych. Biorąc jednak pod uwagę klasę sprzętu, taka wycena dziwić nie może.