Nie jesteś kaktusem, potrzebujesz Ulla!

Nie jesteś kaktusem, potrzebujesz Ulla!

Do ciągle wydłużającej się listy elektroniki pomagającej dbać o zdrowie właśnie dołącza Ulla. Zadba, by jej posiadacz nie eksponował się na możliwość odwodnienia.

Klucz do dobrego samopoczucia? Właściwe nawodnienie organizmu

Z problemem spożywania zbyt małej ilości wody, już od dłuższego czasu, usiłuje walczyć wielu dostawców wody mineralnej, organizacje prozdrowotne, a nawet instytucje rządowe. Skoro więc zainteresowanie problemem jest tak duże, wypada sądzić, że chodzi o coś znacznie ważniejszego niż kwestie marketingowe i sprzedaż konkretnej wody. W tym konkretnym przypadku, o poprawę kondycji organizmu i lepsze samopoczucie ludzi.

Ulla
fot. producenta

Wiadomo nie od dziś, że woda jest surowcem niezbędnym do egzystencji żywych organizmów. W przypadku człowieka, brak spożywania wody będzie przyczyną śmierci już po kilku dniach. Nie trzeba jednak sięgać do tak drastycznych przypadków. Wystarczy spojrzeć na to, co dzieje się z ludzkim organizmem już po kilku godzinach od ostatniej konsumpcji płynów.

Problemy z utrzymaniem koncentracji, bóle głowy, uczucie braku energii i posępny nastrój to tylko niektóre z możliwych symptomów niewłaściwego nawodnienia. Skoro jednak, organizm ludzki, informuje nas o konieczności spożywania płynów przy pomocy uczucia pragnienia, czy to nie wystarczy?

Uczucie pragnienia pojawia się, kiedy już jesteśmy niewłaściwie nawodnieni, a nie wtedy, kiedy dopiero ma się to stać, dlatego warto jest działać prewencyjnie. Właśnie po to powstała Ulla – inteligentna opaska na butelkę, która przypomni o konieczności dbania o właściwe nawodnienie.

Ulla
fot. producenta

Ulla – inteligencja w prostocie

Na pierwszy rzut oka, Ulla to bardzo proste urządzenie. Nie komunikuje się ze smartfonem czy systemem inteligentnego domu, więc co świadczy o tym, że nazwaliśmy je urządzeniem inteligentnym? Wystarczył prosty zestaw połączonej ze sobą elektroniki: minutnik, czujnik przechyłu, dioda LED i zasilająca to wszystko, niewielka bateryjka.

Ulla
fot. producenta

Opaskę Ulla wystarczy umieścić na dowolnej butelce (z uwagi na jej elastyczność nie powinno być problemu ani z butelkami o pojemności 500 ml, ani 1,5l oraz szklanymi i ozdobnymi) i…to wszystko. Ulla, co jakiś czas, będzie mrugała diodą po to, by przypomnieć użytkownikowi, że najwyższy czas sięgnąć po butelkę. Wszystko po to, by spożywanie płynów stało się czynnością regularną, a organizm nie cierpiał z powodu niewłaściwego nawodnienia.

Producent deklaruje, że dzięki Ulla nasze spożycie wody wzrośnie trzykrotnie, przez co problem z jej niedoborem zostanie rozwiązany.

Ceny i dostępność

Inteligentną zawieszkę na butelkę można kupić za pośrednictwem strony internetowej producenta. Pojedynczy egzemplarz to koszt 15 euro + koszty wysyłki. Dwa egzemplarze kosztują 30 euro, a cztery – 48 euro. Co istotne, zamawiając dwie bądź cztery sztuki Ulla nie ponosi się kosztów przesłania towaru do odbiorcy.

Ulla cennik
fot. producenta

Z Ulla, czy nie, napij się!

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się nabyć opisywane urządzenie, problem właściwego nawodnienia organizmu pozostanie ten sam, dlatego gorąco zachęcamy, by zwłaszcza w upalne dni, spożywać jak najwięcej wody. Na zdrowie!