Królik, Uncle Rabbit (źródło: Pixabay)
Królik, Uncle Rabbit (źródło: Pixabay)

Uncle Rabbit, czyli holograficzny bot sztucznej inteligencji

Looking Glass dopracowuje holograficznego króliczka. Uncle Rabbit w przyszłości może zostać pomocnikiem w pracy i grach jako głosowy bot AI.

Holograficzny Uncle Rabbit głosowym chatbotem sztucznej inteligencji

Firma Looking Glass, znana z technologii holograficznych, właśnie pokazała swoje nowe dzieło, a jest nim Uncle Rabbit. Holograficzna postać to królik kochający marchewki, z którym w łatwy sposób można wejść w interakcję, dzięki sztucznej inteligencji opartej o ChatGPT.

Looking Glass działa od 2018 roku, kiedy to wprowadziła pierwszy z własnych zestawów programistycznych, dedykowanych komputerom stacjonarnym, pozwalający na uruchomienie technologii holograficznej. Mimo wszystko, technologia wykorzystująca hologramy nie jest nowa, a sklepy technologiczne w Chinach czy USA od prawie 10 lat oferują pełne zestawy narzędzi i dodatków do nich, służących tworzeniu i rozwojowi hologramów 3D.

Wykonany prototyp Uncle Rabbit został zaprezentowany przez pracowników firmy na Twitterze, którzy wchodzili z królikiem w interakcję. Chatbot został pokazany na wyświetlaczu Looking Glass Portrait.

Uncle Rabbit w poszukiwaniu marchewek (źródło: Looking Glass)
Uncle Rabbit w poszukiwaniu marchewek (źródło: Looking Glass)

Do czego można użyć holograficznego królika?

Chatbot w postaci Uncle Rabbit generuje odpowiedzi na zadane mu pytania, podobnie do ChatGPT, jednak jego odpowiedzi mają zupełnie inny charakter. Królik odpowiada mniej „robotycznie” w porównaniu do botów głosowych istniejących na rynku. Jest postacią nieco bardziej autentyczną, która potrafi nawiązać długą konwersację. Ma również charakter humorystyczny.

Uncle Rabbit nie jest jeszcze dostępny dla użytkowników, dlatego niestety nie można go zaangażować do codziennych gier czy pracy, gdzie mógłby stanowić asystenta głosowego sztucznej inteligencji. Można jednak już się zarejestrować mailem, aby być na bieżąco z postępami w kierunku upublicznienia królika.

Jak twierdzi portal TechSpot, do działania konieczny będzie najprawdopodobniej jeden z wyświetlaczy Looking Glass, którego koszt związany jest z niemalże 400 dolarami wydatku (1,7 tysiąca złotych) w najtańszej wersji.