Odkurza, mopuje i dezynfekuje - Viomi Alpha UV to mistrz wszechstronności wśród robotów sprzątających

Odkurza, mopuje i dezynfekuje – Viomi Alpha UV to mistrz wszechstronności wśród robotów sprzątających

Inteligentne roboty sprzątające stają się coraz sprytniejsze. Z prostych odkurzaczy o niewielkiej mocy, krzątających się bezwładnie po podłogach mieszkania zmieniły się w precyzyjne maszyny potrafiące tworzyć mapy pomieszczeń, a oprócz odkurzania nauczyły się czyścić na mokro. Viomi Alpha UV to kolejny krok w przód. Uwalnia podłogi nie tylko od plam i kurzu, ale również drobnoustrojów.

Już od kilkunastu miesięcy rzeczownik sterylność odmieniany jest przez wszystkie przypadki. Biorąc pod uwagę sytuację, w której znalazł się praktycznie cały świat, ludzie zaczęli zwracać większą uwagę na czystość przestrzeni publicznej i najbliższego otoczenia.

Dzięki temu, pomieszczenia i przedmioty codziennego użytku poddawane są procesowi sterylizacji znacznie częściej, niż miało to miejsce do tej pory. Producenci elektroniki użytkowej, wychodząc na przeciw oczekiwaniom konsumentów, postanowili rozwinąć swoją ofertę właśnie o urządzenia do sterylizacji.

Jak pokazuje przykład omawianego odkurzacza, funkcja sterylizacji może zostać dodana również do już istniejących urządzeń czyszczących sprawiając, że ich praca będzie jeszcze bardziej efektywna.

Viomi Alpha UV fot. geekbuying.pl
Viomi Alpha UV fot. geekbuying.pl

Viomi Alpha UV – stary znajomy z wartościowym dodatkiem

Oglądając zdjęcia Viomi Alpha UV ciężko oprzeć się wrażeniu, że gdzieś już widzieliśmy bardzo podobny odkurzacz. Cóż, takie spostrzeżenie nie może dziwić ani trochę, wszak to bliźniacza konstrukcja w stosunku do obecnego już jakiś czas na rynku robota Viomi S9.

Różnice między odkurzaczami sprowadzają się do dwóch aspektów. Pierwszym i najważniejszym jest obecność lampy ultrafioletowej na spodzie Viomi Alpha UV, która swoim blaskiem jest w stanie neutralizować do 99% drobnoustrojów. Drugą jest inny kolor akcentów kolorystycznych, niebieski w przypadku modelu z lampą UV.

Viomi Alpha UV fot. geekbuying.pl
Viomi Alpha UV fot. geekbuying.pl

Pozostałe parametry, takie jak siła ssania (2700 Pa) i dołączona stacja opróżniająca, nie uległy zmianie.

Dostępność, cena

Na moment publikacji niniejszego materiału, sprzedaż odkurzacza Viomi Alpha UV jeszcze się nie rozpoczęła. Dostępna jest już jednak strona produktu w sklepie geekbuying.pl, w którym odkurzacz będzie dostępny za 2999 złotych. Owszem, to bardzo dużo, jak na tę kategorię sprzętu, jednak biorąc pod uwagę kompletność wyposażenia odkurzacza, cena nie może dziwić.