HTC VIVE FACIAL TRACKER

Vive Facial Tracker jest kompatybilny z każdym zestawem VR na PC. Pod warunkiem, że uda się go Wam poprawnie zamontować

Jakiś czas temu firma HTC zaprezentowała nowe akcesoria, stworzone z myślą o goglach Vive Pro. Były to dwa produkty: kolejna generacja Vive Trackera, czyli specjalnych urządzeń służących do precyzyjnego śledzenia naszych ruchów w przestrzeni, a także Vive Facial Tracker, czyli ciekawe akcesorium pozwalające na dokładne śledzenie naszej mimiki twarzy. Dziś parę słów o tym drugim urządzeniu.

Vive Facial Tracker jest kompatybilne ze wszystkimi goglami VR

To całkiem miła niespodzianka! Często takie urządzenia jak Vive Facial Tracker są kompatybilne tylko z innymi sprzętami tego samego producenta, przez co posiadacze gogli konkurencji, nie mogą z takich akcesoriów korzystać. Jak się jednak okazuje, Vive Facial Tracker jest kompatybilny z każdymi innymi goglami wirtualnej rzeczywistości działającymi z PC! Jest jednak pewien haczyk.

A jest nim odpowiednie zamontowanie Facial Trackera na innych niż HTC Vive Pro goglach (w sprzęcie HTC znajdziemy oczywiście specjalne miejsce na zamontowanie akcesoriów). Trzeba zadbać między innymi o odpowiedni kąt nachylenia, żeby urządzenie zdołało objąć swoimi czujnikami całą dolną część naszej twarzy. Dodatkowo musimy również akcesorium zasilić poprzez port USB-C, co w przypadku niektórych gogli może wymusić na nas korzystanie ze specjalnych przejściówek.

Jednak jak widać na powyższym materiale wideo, Facial Tracker zamontowany na goglach Valve Index radzi sobie zaskakująco dobrze z odczytywaniem mimiki twarzy ich posiadacza. Pewnie z czasem montowanie akcesorium HTC na goglach innych producentów będzie jeszcze łatwiejsze, gdy do sieci trafią specjalne nakładki na inne gogle wydrukowane w drukarkach 3D, pozwalające na łatwy montaż Facial Trackera.

W tym miejscu przypomnę, że HTC VIVE Facial Tracker potrafi śledzić aż 38 ruchów naszej twarzy w obrębie warg, szczęki, zębów, języka, podbródka i policzków. Pozwala to na naprawdę realistyczne odczytywanie mimiki naszej twarzy i odtwarzanie jej w cyfrowym świecie. Urządzenie dzięki zastosowaniu dwóch kamer i technologii podczerwieni potrafi działać nawet w bardzo złych warunkach oświetleniowych.

HTC VIVE Facial Tracker będzie dostępny do kupienia na całym świecie już od 6 kwietnia tego roku w cenie 629 złotych.