Voice Remote

Google pozwala dokupić pilota do Chromecasta

Google wprowadza do sprzedaży Voice Remote – dedykowanego pilota do świeżo zaprezentowanego Chromecasta. W tym przypadku użytkownicy będą mogli polegać na komendach głosowych oraz kilku przyciskach fizycznych. To idealna opcja dla tych z Was, którym zdarza się gubić akcesoria.

Google nieco ponad miesiąc temu zaprezentowało nowego Chromecasta – w tym przypadku urządzenie zostało wyposażone w dedykowanego pilota, który służy do sterowania całym systemem multimedialnym. Osoby, którym zdarza się często gubić tego typu akcesoria lub chcą po prostu wymienić ja na nowe nie muszą się już martwić – firma wprowadziła do swojego sklepu Voice Remote, czyli pilot, który można kupić całkowicie osobno.

Voice Remote do Chromecasta dla każdego

Całe urządzenie można nazwać zamiennikiem, bo nie ma żadnego powodu, dla którego ktoś miałby kupować dodatkowego pilota, jeśli stary działa wciąż sprawnie. Voice Remote dla Google Chromecast został wyceniony na 19 dolarów za sztukę i nie wiadomo czy pojawi się na rynku europejskim. Na ten moment akcesorium zostało ograniczone jedynie do rynku amerykańskiego. Cała konstrukcja ma w środku nie tylko mikrofon, ale również akcelerometr.

To dość zaskakujące, bowiem Google nigdy nie przyznało, iż ich pilot korzysta ze specjalnego czujnika przyspieszenia. Akcelerometr odpowiada za wykrycie położenia urządzenia w przestrzeni – na podobnej zasadzie smartfony zmieniają swoją orientację ekranu.

Dodatkowo, Voice Remote od Google ma także czujnik podczerwieni, który może zostać wykorzystany do sterowania telewizorem, soundbarem lub innym odbiornikiem. Całość korzysta z interfejsu Bluetooth do nawiązywania i utrzymywania połączenia.

Amerykańska firma nie poinformowała czy pilot możliwy do zakupu osobno będzie działał także ze starszymi wersjami Chromecasta. Zapewne znajdą się użytkownicy, którzy przetestują to na własną rękę.