Thermomix Sensor (źródło: Vorwerk)
Thermomix Sensor (źródło: Vorwerk)

Czujnik temperatury Thermomix Sensor sprawdzi czy potrawa jest gotowa

Marka Vorwerk, znana przede wszystkim z popularnych pomocników kuchennych, zapowiada nowe akcesorium. Thermomix Sensor to czujnik temperatury, łączący się z urządzeniem TM6 oraz aplikacją Cooking Center, który umieszczany jest w potrawie. Dzięki temu kucharz może otrzymać powiadomienie, gdy danie będzie gotowe.

Nowe akcesorium sprawdzi stan przygotowania potrawy

Vorwerk zaprezentował nowe urządzenie, jest nim Thermomix Sensor, czyli podwójny czujnik temperatury w postaci szpikulca, którego zadaniem jest mierzenie temperatury w czasie rzeczywistym wewnątrz potrawy. Dzięki temu użytkownicy będą mogli na bieżąco kontrolować czy posiłek przygotowywany wewnątrz piekarnika, grilla czy na patelni osiągnął już wystarczający poziom temperatury.

Jak twierdzą twórcy nowego sprzętu, to koniec ze stukaniem w skórkę chleba czy przekłuwaniem ciasta, aby sprawdzić czy danie jest już gotowe. Teraz Thermomix TM6 z dostępem do funkcji Cooking Center będzie mógł łączyć się z czujnikiem umieszczonym w urządzeniu grzewczym, celem sprawdzenia gotowości posiłku.

Inteligentny Thermomix Sensor wesprze kucharza

Thermomix Sensor będzie mógł połączyć się z urządzeniem mobilnym za pośrednictwem Bluetooth, a co za tym idzie, również z urządzeniem TM6 oraz aplikacją Cooking Center. W ten sposób nowe akcesorium będzie odpowiedzialne za przesyłanie powiadomień na temat danego procesu przygotowania dania.

Sprzęt jest wyposażony w dwa wbudowane czujniki, jeden z nich odpowiedzialny jest za pomiar temperatury otoczenia, drugi zaś w czasie rzeczywistym kontroluje temperaturę wewnątrz przygotowywanej potrawy. W oparciu o te dane system i aplikacja są w stanie powiadomić kucharza o gotowości dania do spożycia.

Marka Vorwerk nieustannie pracuje i wprowadza do sprzedaży kolejne akcesoria dedykowane dla pomocnika kuchennego, który potrafi wyręczyć użytkownika nawet w obieraniu ziemniaków czy krojeniu lub tarciu warzyw.

Jak zapowiada firma, więcej informacji na temat nowego urządzenia Thermomix Sensor ma pojawić się wkrótce.