Nakładka krojąca Thermomix (źródło: Vorwerk)

Nie cierpisz krojenia? Nowa nakładka do Thermomixa zrobi to za Ciebie

Vorwerk prezentuje nowe akcesorium do popularnych modeli robotów kuchennych Thermomix – TM6 i TM5. Nakładka krojąca szybko rozprawi się z owocami i warzywami w estetyczny sposób.

Najpopularniejszy robot na rynku

Thermomixa nie trzeba nikomu przedstawiać – popularny sprzęt o mnóstwie zastosowań i ciągle usprawnianych funkcjach jest bardzo częstym widokiem w kuchniach i doczekał się wielu naśladowców, między innymi od sieci Lidl czy Carrefour. Trudno się dziwić, bo to jedno z najbardziej uniwersalnych urządzeń dostępnych na rynku, który przy drobnej modyfikacji pozwala pędzić nawet bimber… Wśród niewielu braków urządzenia znajdowała się funkcja krojenia, ale i ta właśnie została dodana przez producenta.

Nowa nakładka krojąca, kompatybilna z modelami Thermomix TM6 i TM5, pozwala szybko uporać się z owocami i warzywami. Akcesorium składa się z 5 elementów: pokrywy nakładki, pojemnika nakładki, popychacza, trzpienia i pojedynczej tarczy tnącej. Dzięki niej możliwe jest uzyskanie 4 różnych rodzajów krojenia: cienkie plastry, grube plastry, cienkie paski i grube paski. Kompaktowy rozmiar tarczy umożliwia jej praktyczne i bezpieczne przechowywanie w pokrywie nakładki krojącej. 

Nakładka krojąca Thermomix (Źródło: Tharmomix)
Nakładka krojąca Thermomix (Źródło: Tharmomix)

Thermomix z nakładką wyręczy Cię z krojenia (prawie) wszystkiego

Całe akcesorium zostało zaprojektowane z myślą o gotowaniu przy jak najmniejszym wysiłku. Jednocześnie urządzenie ma swoje ograniczenia:

  • nie nadaje się do krojenia składników gotowanych i mrożonych,
  • najlepiej radzi sobie z owocami i warzywami mieszczącymi się w podajniku,
  • nie jest zalecane krojenie produktów lepkich i twardych takich jak czekolada, jajka na twardo czy miękkie wędliny.

Pojemnik nakładki umieszczany jest wewnątrz naczynia miksującego Thermomixa, dzięki czemu samo naczynie pozostaje czyste i gotowe do użycia po wyjęciu pojemnika i trzpienia. Nakładkę krojącą można myć w zmywarce po oddzieleniu wszystkich elementów. Dodatkowo na platformie Cookidoo są już dostępne nowe kolekcje przepisów z wykorzystaniem nakładki krojącej.

Nakładka krojąca Thermomix dostępna jest w sklepie internetowym Vorwerk w cenie 495 złotych.