Thermomix TM6 (źródło: Vorwerk)

Thermomix z przydatnymi nowościami – w oprogramowaniu i akcesoriach

Wiodąca w branży inteligentnej kuchni marka Thermomix wprowadza na rynek aktualizację oprogramowania oraz dodatkowy sprzęt. Kwestią czasu jest pojawienie się tych nowości również w Polsce. Z czym mamy do czyniena i od kiedy będzie dostępne?

Thermomix – to urządzenie zna już chyba każdy, przynajmniej ze słyszenia. Stosowane w wielu kuchniach nie tylko polskich domów, ale również całego świata. Jedni nie wyobrażają sobie bez niego życia, inni uważają za zbędny gadżet. Jeśli należycie do tej pierwszej grupy, to mamy dla Was świetną wiadomość. TM6 właśnie staje się jeszcze bardziej innowacyjny, tym samym umacnia swoją pozycję lidera rynku technologii inteligentnych kuchni w 2022 roku, wykorzystując wiedzę konsumentów, w celu personalizacji swojej oferty.

Jakie nowości wprowadza Thermomix?

Po pierwsze, udoskonalona platforma z przepisami Cookidoo, która w swojej bazie ma ich już ponad 70 tysięcy. Co znajdziemy w niej nowego? Kolejne funkcje, które mają sprawić, że przygotowanie posiłków będzie jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze. Przede wszystkim mowa tu o personalizacji, czyli tworzeniu własnych przepisów od podstaw, przy użyciu generatora przepisów, który przeprowadzi użytkownika przez cały proces krok po kroku. Dostępna jest także modyfikacja już na platformie. Dodatkowo wprowadzona zostaje możliwość ręcznego importowania przepisów ze stron społeczności Thermomix.

Osoby, korzystające z tygodniowych planów posiłków również docenią aktualizację, gdyż będą mogły dodać wcześniej stworzone przez siebie przepisy i ich składniki do swoich list zakupów. Dzięki temu nasze urządzenie stanie się jeszcze bardziej spersonalizowane, a baza receptur na gotowe dania zdecydowanie bardziej się powiększy, gdyż będziemy mogli się nimi wymieniać między użytkownikami. Trzeba również dodać, że aby korzystać z nowych uaktualnień, należy wykupić nowy abonament, który wynosi 199 złotych za rok. Dotychczasowa cena to 139 złotych na rok. Jednak tę kwotę zapłacimy dopiero po skończeniu się obecnego pakietu.

Thermomix z przydatnymi nowościami - w oprogramowaniu i akcesoriach
Cookidoo nowy abonament fot. Cookidoo

Jeśli myślicie, że to już koniec niespodzianek, to nic bardziej mylnego. Oprócz wspomnianych wyżej udogodnień, producent dorzuca nowe akcesorium do modelu TM6. Jest to „blade cover & peeler”, czyli osłona noża miksującego 2.0, z funkcją obierania warzyw – ziemniaki do obiadu będą gotowe w mig ;-). Maksymalnie możemy obrać 800 gramów w 3-4 minuty.

Thermomix z przydatnymi nowościami - w oprogramowaniu i akcesoriach
The Thermomix® Blade Cover & Peeler (fot: Business Wire)

Osłonę można także użyć podczas gotowania metodą sous-vide, czyli w próżni. Akcesorium dostępne będzie, póki co, na rynku amerykańskim, od 7 lutego w cenie 49 dolarów. Oczywiście będziemy mogli je także dostać w Polsce – według oficjalnych wiadomości dodane zostanie do nowych zamówień w lutym.

Z relacji nieoficjalnego źródła wiemy, że koszt samego akcesorium w Polsce wyniesie około 200 złotych (oczywiście cena ostatecznie może ulec zmianie) i na chwilę obecną jest już używane przez przedstawicieli TM.