thermomix tm6 i thermomix friend
(fot. Vorwerk)

Limitowany, czarny Thermomix, jest przepiękny!

Thermomix jest trochę jak kuchenny iPhone – wszyscy go znają, wiele osób zachwyca, ale jego cena często wprowadza w osłupienie. Inteligentnemu robotowi kuchennemu nie można jednak odmówić popularności, a nowa limitowana wersja urządzenia wygląda znakomicie. Niestety, nie jest ona taka łatwa do zdobycia.

Inteligentny robot kuchenny do wszystkiego

Jak wspomniałem, Thermomixa nie trzeba nikomu przedstawiać. To wielofunkcyjne urządzenie kuchenne pozwala przygotować setki różnych potraw bez wysiłku z wykorzystaniem różnorodnych przepisów. Wystarczy dodać odpowiednie składniki, wybrać tryb, a reszta zrobi się sama.

Najnowszy model urządzenia, TM6, oferuje mnóstwo różnych trybów, takich jak Wolne gotowanie, Fermentacja, Gotowanie ryżu, Gotowanie na parze i wiele innych. Dzięki wbudowanej książce kucharskiej oraz modułowi Wi-Fi urządzenie pozwala wskazywać potrawy na wbudowanym ekranie dotykowym, wybierając spośród setek dań, w tym także opcji wegańskich, wegetariańskich, bezlaktozowych lub bezglutenowych.

Limitowana edycja Thermomix TM6 w kolorze czarnym

Firma Vorwek poinformowała o wypuszczeniu na rynek limitowanej edycji najnowszego modelu swojego robota kuchennego. Thermomix TM6 Limited Edition jest dostępny w sprzedaży wyłącznie do 13 lutego (lub do wcześniejszego wyczerpania zapasów).

Czym różni się ona od zwykłego modelu ze sprzedaży regularnej? Niestety, jedyną różnicą jest kolor urządzenia. Dostępne jest ono w czarnej wersji z błyszczącym wykończeniem. Jest to pierwszy Thermomix w historii, który jest oferowany w tej wersji kolorystycznej.

Na całe szczęście, nie różni się on ceną od standardowego modelu. Ta wciąż pozostaje na poziomie 1359 euro. Niestety, produkt jest sprzedawany wyłącznie w Niemczech i wygląda na to, że nigdy nie trafi do oficjalnej sprzedaży w naszym kraju. Nad Wisłą można nabyć standardowy model w kolorze białym, który kosztuje 5495 złotych.

Jeśli jednak mieszkacie w Niemczech (lub macie w tym kraju kogoś, kto mógłby zakupić dla was to urządzenie albo macie niedaleko), liczcie się z pewnym utrudnieniem – limitowana edycja produktu dostępna jest do zakupu wyłącznie u partnerów firmy Vorwerk po uprzednim umówieniu wizyty.

Jestem jednak pewien, że dla tak gustownego uzupełnienia kuchni warto się nieco wysilić.