meta nowe awatary 3d
fot. Meta

Meta rozszerza dostępność awatarów

Meta, niegdyś nazywana Facebookiem, kontynuuje rozwój elementów sieci metaverse, wprowadzając je do swoich kolejnych usług. Już wkrótce trójwymiarowych awatarów z platformy będzie można używać nie tylko na Facebooku i Messengerze, ale również na Instagramie.

Meta aktualizuje wygląd awatarów

Dzięki kolejnym nowościom wprowadzanym przez firmę Marka Zuckerberga, użytkownicy usług Meta mogą jeszcze lepiej wyrażać siebie z wykorzystaniem zaktualizowanych awatarów 3D. Ich poprzednia wersja była dostępna w niektórych miejscach w serwisie już jakiś czas temu.  

CEO firmy zapowiedział na swoim profilu kilka ciekawych zmian, które mają przybliżyć metaverse użytkownikom. Nowości dodane do awatarów obejmują m.in. większą liczbę ekspresji, jakie są w stanie wyrażać trójwymiarowe postacie, nowe kształty twarzy, odcienie skóry, a także więcej inkluzywnych opcji personalizacji. Niebawem każda osoba tworząca lub edytująca swój awatar będzie mogła wyposażyć go w aparat słuchowy czy wózek inwalidzki.

Ponadto, Meta zaprowadza wprowadzenie większej ilości wirtualnych ubrań, wśród których mają pojawiać się znane marki. Zuckerberg zapowiedział między innymi wprowadzenie oficjalnych strojów niektórych amerykańskich drużyn sportowych.

meta nowe awatary 3d metaverse
fot. Meta

Metaverse wkracza na Instagram

Kolejną z nowości, jaką zapowiedział szef Mety, jest rozszerzenie dostępności opisywanych awatarów. Dotychczas, można było skorzystać z nich wyłącznie w aplikacjach Facebooka oraz Messengera jako dodatkowe naklejki w komentarzach i wiadomościach, a także jako urozmaicenie tła posta.

Już wkrótce skorzystać ze swojego awatara będzie można także w innych usługach spółki – na Instagramie oraz w aplikacjach VR Oculus. Pozwoli to na większą integrację całej oferty Meta i łatwiejsze budowanie fundamentów sieci metaverse.

Użytkownicy Instagrama będą mogli umieścić spersonalizowane naklejki w zdjęciach wrzucanych na relację lub wysyłanych do znajomych. Będzie także możliwość wklejania ich bezpośrednio do czatu Instagram Direct, w sposób analogiczny do naklejek na Messengerze.

meta nowe awatary 3d metaverse
fot. Meta

W chwili obecnej nowe funkcje są udostępniane użytkownikom w USA, Kanadzie oraz Meksyku. Firma zapewnia, że w krajach, gdzie awatary były dotychczas dostępne, zmiany powinny również wkrótce być widoczne. Na ten moment nie widzę ich u siebie, zarówno, jeśli mowa o nowych opcjach awatarów na Facebooku, jak i możliwości dodania go do relacji na Instagramie.